Жокерът Венци Христов не стигна на Левски

3493

Левски продължава да губи точки в спора за титлата и местата, които дават право на участие в европейските клубни турнири. Днес “сините” достигнаха само до равенство 1:1 като гост на Локомотив (Пловдив) и са с актив от 36 точки. Лидер е Лудогорец с 45 и мач по-малко. Точен за домакините бе Ванчо Траянов, а за тима на Стойчо Стоев дебютно попадение отбеляза Венци Христов.БЛИЦ.СПОРТ

Левски започна по-силно мача и организира няколко опасни атаки. При първата възможност за домакините обаче се стигна до гол. Гъргоров проби по крилото в 17-ата минута, от аутлинията върна топката на границата на наказателното поле, където Траянов я овладя напълно непокрит и стреля силно и точно, правейки безпомощен Йоргачевич – 1:0.

Попадението даде импулс на “смърфовете”, които имаха пълно превъзходство до края на първата част. Мартин Камбуров се отчете с пропуск озовал се очи в очи с Йоргачевич, а домакините имаха и претенции на два пъти за дузпа.

На почивката Стоев предприе мерки в тима си и вкара в игра Венци Христов. Това се оказа ключова смяна за Левски. Само осем минути по-късно нападателят вкара първия си гол с екипа на столичани. Той получи добра топка в наказателното поле на Локомотив и с хубав удар по земя не остави шансове на Ел Харуби – 1:1.

Изравнителният гол даде крила на “сините”, кито се втурнаха да вкарват втори гол. С Пропуски в тези минути се отчетоха Венци Христов, Мики Орачев и Франсис Нар.
След 70-ата минута играта се изравни и атаките към двете врати намаляха.

В последната минута на мача Адениджи бе изведен чудесно в наказателното поле на Локомотив. Нигериецът реши да подава, вместо да стреля, и топката бе избита от защитата на Локомотив.

Локомотив (Пловдив) – Левски 1:1
1:0 Ванчо Траянов (17), 1:1 Венци Христов (54)

Срещата по минути:
11- Прохазка нахлу в наказателното поле, пусна към Нар, но топката бе избита от крака на футболиста на Левски
17-topka.jpg ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Гъргоров проби по крилото, от аутлинията върна топката на границата на наказателното поле, където Траянов я овладя напълно непокрит и стреля силно и точно, правейки безпомощен Йоргачевич – 1:0!
31- Стефан Велев се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на Левски, но ударът му мина над вратата
41- Камбуров излиза сам срещу Йоргачевич, но стражът на Левски изби удара му
41- При последвалото единоборство между Камбуров и Сашо Александров домакините предявиха претенции за дузпа
45+2- Край на първото полувреме
________________________________________________________________

46- Начало на второто полувреме
54-topka.jpg ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Топката бе центрирана в наказателното поле на Локо, Краев чукна към Христов, който се озова сам срещу вратаря и с хубав удар по земя изравни резултата – 1:1!
58- Нар намери добре Венци Христов, който обаче прати топката от външната страна на мрежата на вратата на Ел Харуби
67- Орачев получи чудесен пас от Бедоя в наказателното поле, изпревари бранител и стреля към вратата, но Ел Харуби изби с крак
86- Камбуров получи топката на гърди в малкото наказателно поле, опита ножичен удар, но топката отиде право в ръцете на Йоргачевич
90- Адениджи се озова сам в наказателното поле на Локо, реши да подава, но пасът му бе слаб и защитата ан домакините изчисти топката

ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 16.Ясин Ел Харуби, 71.Пламен Крумовjalt.jpg, 3.Александър Тунчев, 6.Кирил Котев, 25.Крум Стоянов, 77.Стефан Велев, 17.Ванчо Траяновtopka.jpg(81-smqna.jpg20.Пауло Серджо), 18.Мартин Райнов, 23.Емил Гъргоров (46-smqna.jpg 9.Дани Кики), 11.Мартин Камбуров, 19.Димитър Велковски (70-smqna.jpg21.Бирсент Карагарен)
Резерви: 12.Александър Витанов, 55.Мартин Кавдански, 10.Веселин Марчев, 5.Георги Вълчев, 20.Пауло Серджо, 21.Бирсент Карагарен, 9.Дани Кики
Треньор: Илиан Илиев
ЛЕВСКИ: 29.Боян Йоргачевич, 2.Сърджан Лукин, 5.Александър Александров, 25.Сашо Александров, 14.Веселин Минев, 7.Франсис Нарjalt.jpg, 8.Джереми Де Нойер (46-smqna.jpg91.Венцислав Христовtopka.jpg), 10.Мигел Бедояjalt.jpg(87-smqna.jpg17.Бабатунде Адениджи), 12.Божидар Краевjalt.jpg (56-smqna.jpg 4.Мики Орачев), 15.Роман Прохазка, 21.Радослав Цоневjalt.jpg
Резерви: 24.Александър Любенов,  4.Мики Орачев, 30.Максимилиан Карнер, 33.Галин Ташев, 91.Венцислав Христов, 99.Станислав Иванов, 17.Бабатунде Адениджи
Треньор: Стойчо Стоев