“Левски” писа шестица на Видима

Жуниньо вкара 3 гола за победата с 6:1 на “сините”

Левски” разгроми Видима-Раковски като гост с 6:1 в мач от 29 кръг на “А” група. Бразилецът Жуниньо се отличи с хеттрик, а останалите попадения бяха дело на Кристовао Рамос, Симеон Райков и Тони Калво. За домакините почетното попадение вкара Ангел Русев от дузпа. “Левски” игра с човек по-малко цял час, след като Иво Иванов получи директен червен картон, след като събори откъсващия се сам срещу вратаря Тафраджийски.БЛИЦ

Мачът започна с натиск на футболистите в синьо, които се разхождаха като на парад между защитата на домакините и набързо отбелязаха 3 гола. В 9-ата минута Жуниньо излезе сам срещу вратаря на Видима-Раковски Митев и го преодоля без проблеми – 0:1.

В следващата така отново бразилецът остана сам срещу Митев, след грешка на Наков, и реализира второто си попадение. Веднага след изпълнението на центъра Иван Цветков открадна топката от домакините, пусна чудесно към Жуниньо, който останал пак сам срещу вратаря, пусна топката на Тони Калво, който на празна врата направи 0:3.

В 18-ата минута Даниел Димов стреля от границата на наказателното поле и направи резултата 0:4.

В средата на първото полувреме Кристиян Тафраджийски се измъкна сам срещу Пламен Илиев и бе съборен от Иво Иванов в наказателното поле. Съдията Никола Попов отсъди дузпа за домакините и изгони защитника на “Левски”. Ангел Русев реализира отсъдения наказателен удар и намали преднината на “сините” – 1:4.

Две минути преди края на полувремето Тони Калво намери Жуниньо, който на метър от вратата не сбърка и направи резултата 1:5.

Двата отбора излязоха да доиграят мача през второто полувреме и не показаха зрелището от първите 45 минути. Все пак “Левски” успя да реализира още едно попадение в 76-ата минута, когато Симеон Райков стреля от границата на наказателното поле по земята и вкара топката за шести път в мрежата на Митев.

Победата изпрати “Левски” на трето място. “Сините” са на 10 точки зад лидера ЦСКА и 2 пред конкурентите си за Лига Европа Черноморец и Локомотив (Пд). Видима-Раковски изпадна в “Б” група. Севлиевци са на 14-о място с 14 точки и кръг преди края изостават с 7 точки от спасението.

ВИДИМА – “ЛЕВСКИ” 1:6

0:1 Жуниньо (9), 0:2 Жуниньо (10), 0:3 Тони Калво (14), 0:4 Даниел Димов (18), 1:4 Ангел Русев (25 -дузпа), 1:5 Жуниньо (43), 1:6 Симеон Райков (76)

ВИДИМА-РАКОВСКИ:
  69.Николай Митев, 5.Георги Стойчев (к), 6.Калин Щърков, 8. Руслан Иванов, 9.Кристиян Тафраджийски (67- 11.Тодор Колев), 14.Георги Стойков, 15.Ангел Русев, 19.Евгени Игнатов, 21.Димитър Наков, 23.Пламен Кожухаров (58- 20.Николай Чипев), 25.Цветомир Панов
Резерви: 22.Христо Христов, 32.Самет Ашимов, 4.Атанас Дреновички, 10.Ахмед Хикмет, 11.Тодор Колев, 20.Николай Чипев, 35.Михаил Минков
Старши треньор: Костадин Ангелов

“ЛЕВСКИ”: 23.Пламен Илиев (к), 6.Орлин Старокин, 5. Иво Иванов, 25.Сюлейман Диамутен, 28.Нуно Пинто, 7.Даниел Димов, 45.Владимир Гаджев (66- 10.Христо Йовов), 19.Иван Цветков, 16.Кристовао Рамос(71- 11.Симеон Райков), 8.Тони Калво (46- 4.Стефан Станчев), 12. Жуниньо,
Резерви: 24.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 10.Христо Йовов, 11.Симеон Райков, 14. Радослав Цонев, 26.Христо Попадийн, 30.Антонио Вутов
Старши треньор: Ясен Петров