Младок блесна с 2 гола за Черно море

“Моряците” победиха Светкавица с 3:1

Черно море постигна очаквана победа с 3:1 при гостуването си на аутсайдера Светкавица в мач от 29-ия кръг на “А” група,БЛИЦ

“Моряците” откриха резултата в Търговище в 24-ата минута. Тогава силен изстрел на Симеонов срещна напречната греда, след което топката рикошира в гърба на домакинския страж Иван Георгиев и влезе в мрежата му – 0:1.

До края на първата част все пак домакините намериха сили и успяха да изравнят. Това стана чрез Ели Маркес в 43-ата минута. Бразилецът се разписа след центриране на Славчо Шоколаров от корнер.

След почивката гостите от Варна вдигнаха оборотите и с две попадения на Илиян Капитанов стигнаха до трите точки. Младокът първо вкара за 1:2 в 59-ата, а 120 секунди по-късно отново той беше точен в мрежата на “мълниите”, оформяйки крайното 1:3.

Успехът остави Черно море на 8-ото място с актив от 49 точки, докато отдавна изпадналият от “А” група Светкавица е на последната 16-а позиция с 8 точки.

В последния кръг Черно море приема Славия, а Светкавица гостува на “Левски”.

СВЕТКАВИЦА – ЧЕРНО МОРЕ 1:3
0:1 Георги Георгиев (24-автогол), 1:1 Ели Маркес (43), 1:2 Илиян Капитанов (59), 1:3 Илиян Капитанов (61)