Добруджа 07 не позволи на Нефтохимик да открадне мача

3607Сега вместо „Откраднат живот” ще гледате откраднат мач, закани се преди тайбрека DJ-ят в зала Младост, но за радост на феновете на Добруджа не позна. Момчетата на Миро Живков се наложиха, макар и трудно и във втория полуфинален плейоф с 3:2 гейма и вече водят с 2:0 преди срещите в Добрич в събота и неделя.
В отделните части 25:19, 25:23, 24:26, 23:25 и 20:18. Най-резултатен тази вечер бе Вили Чернокожев с 22 т, в т.ч. 2 аса. Маринков постигна 17 т. и също 2 аса, а Марти Атанасов се отчете с 14 т., 1 ас и 3 блокади. Най-висока успеваемост в атака – 89 % постигна Денис Чавдаров, при 9 атаки той има 8 отбелязани точки. Алекс Грозданов има на сметката си 5 блокади. Това показва статистиката.
Добруджа 07 взе първите 2 гейма , но отстъпи в следващите два, а в последната пета част везните натежаваха в полза ту на единия, ту на другия тим. В началото Добрич поведе с 6:2, но почти бе застигнат и игралните полета бяха сменени при 8:5. Последва изравняване (8:8) и се игра точка за точка до 12:12. Две бързи точки дадоха преднина на бургазлии, но добри изяви на Чернокожев и Чавдаров донесоха ново изравняване 16;16. Последва смут в редиците на Добруджа, после ново изравняване 18:18 и две отлични прояви на 17-годишния Алекс Грозданов донесоха победата за Добруджа 07.
Жълт картон получи треньорът Живков за неправилно поискано прекъсване.
Предлагаме ви изявленията на : Маринков, Манчев, Грозданов и Мирослав Живков.