Добруджа 07 пак се класира за финала

3640За втора поредна година Добруджа 07 си завоюва правото да играе на финала на Суперлигата. Момчетата на Миро Живков очакват своя съперник, който ще бъде определен в сряда. Тогава Монтана и Арда ще изиграят последния пети мач от серията си.
Добруджа отстрани лидера след редовния сезон Нефтохимик с общ резултат 3:1 победи.  Днес срещата завърши също 3:1 в полза на домакините. В отделните части 25:16, 25:22, 17:25, 25:21.
Най-резултатен от състава на Добруджа 07 бе Вили Чернокожев, който отбеляза 22 точки.
Домакините, подкрепяни от над 2000 души в зала Добротица, в т.ч. кметът на града Йордан Йорданов и националният селекционер Пламен Константинов, започнаха повече от отлично, като на първото техническо прекъсване водеха с 8:2, а на второто с 16:7. В крайна сметка затвориха гейма с 9 точки разлика – 25:16
Във втората част историята се повтори и добрите завършващи удари  на Вили Чернокожев и Мишо Стоев доведоха резултата до 8:2, а второто задължително прекъсване бе при 16:10. Гостите стегнаха редиците и намалиха до 1 точка разлика 17:16. Иван Станев от Бургас сбърка сервирането, а  Маринков хвана Явор Генов на единичен блок, което отново даде преднина на домакините и те затвориха гейма при 25:22
В третата част ролите се размениха и първоначалното преимущество бе на страната на Нефтохимик. Те поведоха с 4:2, а на техническото прекъсване резултатът бе 7:8. След това гостите успяха да се откъснат до 12:16. Последваха силни минути за опитните играчи на Петър Дочев и те взеха частта с 17:25
В четвърти гейм Добруджа бе много концентриран и решен да спечели на всяка цена, а и пролича умората в противниковия тим. Последваха няколко много силни минути за Манчев, Стоев, Чернокожев, Чавдаров, Маринков, Грозданов и Христов, за да се стигне до еуфоричното 25:21.

Добруджа 07 започна в състав: Чернокожев, Чавдаров, Маринков, Стоев, Манчев, Грозданов и либеро Христов. В игра влязоха още Мартин Атанасов, Христо Енков, Жулиен Георгиев и Николай Тодоров

Ръководството на Добруджа 07 е закупило от Доростол Силистра 18-годишния Онур Расим, разкри за медийна група Добруджа президентът Галин Господинов.

Имате възможност да чуете мненията на : либерото Христо Христов, на Михаил Стоев, Велизар Чернокожев, на нац.селекционер Пламен Константинов, на ст.треньора на Добруджа Мирослав Живков и на президента на клуба Галин Господинов