Гол в 23-ата секунда и класическа победа за Славия

3669

Славия спечели гостуването на Монтана с класическото 3:0 и поне временно се доближи само на точка зад втория Левски. “Белите” на Александър Тарханов нямаха проблеми на стадион “Огоста”, надигравайки категорично формацията на Емил Велев.

Първото попадение падна още в 23-ата секунда. Руският нападател Сердер Сердеров вкара най-бързия гол до момента през сезона в “А” група. Във вратата на Монтана точни бяха още 18-годишният Георги Йомов в 32-ата минута и резервата Дуде Ндонгала в 66-ата.

За гостуването на “Огоста” Тарханов не можеше да разчита на наказаните Георги Петков и Борислав Балджийски. Пазилият днес Марио Кирев скучаеше на вратата, докато колегата му Христо Иванов имаше доста работа. Стражът на Монтана трябваше да вади топката от мрежата си още преди да е минала и една минута игра. Гостите организираха бърза атака, при която Емил Стоев пое топката по дясното крило и центрира към Сердеров, който беше оставен абсолютно сам в наказателното поле, спокойно овладя и реализира с удар по земя – 0:1.

Малко след това Ивайло Димитров пропусна добър шанс, а в 14-ата минута младият Георги Йомов преодоля трима от Монтана и почти от аутлинията извади топката към връхлитащия Димитров, но силният изстрел на Косъма беше спасен от Христо Иванов.

В 32-ата минута Йомов удвои преднината на Славия с първото си попадение в “А” група. Емил Стоев подаде на юношата на Левски, който преодоля двама играчи на домакините, навлезе в наказателното поле и отбеляза – 0:2. В игра за Славия имаше и други младоци – Стефан Велков, Янис Карабельов и Емил Мартинов. На смяна през втората част пък влезе и Владимир Семерджиев и така Тарханов продължи традицията да залага предимно на кадри от школата на най-стария столичен клуб.

И след почивката домакините бяха безсилни. Емил Велев потърси промяна с включването на Иван Стоянов, Набил Еженави, а по-късно и на Сергей Георгиев, което обаче не доведе до промяна в играта. “Белите” дори стигнаха до трети гол и окончателно отказаха домакините в 66-ата минута. Тогава резервата Дуде Ндонгала блесна с перфектно изпълнение на пряк свободен удар за 0:3.

До края срещата се доиграваше, а домакините явно вече мислеха за първата полуфинална среща с Литекс за Купата на България. Последният в “А” група приема “оранжевите” в сряда от 17:00 часа.

МОНТАНА – СЛАВИЯ 0:3
0:1 Сердер Сердеров (1), 0:2 Георги Йомов (32), 0:3 Дуде Ндонгала (66)

Срещата по минути:
1 –  ГОООЛ! Славия повежда още в първата минута след гол на Сердер Сердеров! Руснакът се разписва в 23-ата секунда! Гостите организираха бърза атака, Емил Стоев пое топката по дясното крило и центрира към Сердеров, който беше оставен абсолютно сам в наказателното поле на Монтана, спокойно овладя топката и реализира с удар по земя.
5 – ОПАСНО! Ивайло Димитров се озова сам срещу Христо Иванов, но направи неуспешен опит да го прехвърли.
14 – ОПАСНО! Отличен рейд на младия халф на Славия Георги Йомов, който преодоля трима от Монтана и почти от аутлинията извади топката към връхлитащия Ивайло Димитров, Косъма стреля, но Христо Иванов с вещина спасява.
25 – Възможност за домакините, Петър Атанасов беше потърсен с дълго подаване, но не успя да овладее и да отправи удар, тъй като Марио Кирев се намеси навреме.
32 –  ГОООЛ! 18-годишният Георги Йомов бележи първия си гол в “А” група – 0:2! Емил Стоев подаде на юношата на Левски, който преодоля двама играчи на домакините, навлезе в наказателното поле и опъна мрежата зад Христо Иванов.
45+1 – Край на първото полувреме.
————-
46 – Начало на второто полувреме. smqna.jpg Монтана прави две смени. Иван Стоянов и Набил Еженави заменят Атанас Илиев и Иван Минчев.
55 – Иван Стоянов получи извеждащ пас в наказателното поле на Славия, там обаче Цветомир Панов успява бързо да го затвори и Кирев лови топката.
66 –  ГОООЛ! Трети гол за Славия – 0:3! Появилият се в 59-ата минута в игра Дуде Ндонгала се разписа директно от пряк свободен удар, пращайки топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Христо Иванов.