Лудогорец на 14 точки пред Левски след поредна победа №12

3767

Лудогорец спечели с 2:1 домакинството си на Черно море от 29-ия кръг на “А” група. По този начин шампионите продължиха отличната си серия, постигайки 12-ата си поредна победа в първенството и осма последователна след подновяването на шампионата.БЛИЦ.СПОРТ

Преднината на категоричния лидер Лудогорец пред втория Левски е цели 14 точки, а двата тима вече се изравниха по брой мачове – по 25, като “сините” почиват в този кръг.

Головете за победата над Черно море бяха дело на Вандерсон в 9-ата минута и Клаудиу Кешеру в 72-ата от дузпа. В 31-ата ветерантът Георги Илиев се разписа за 1:1, но Владислав Стоянов не позволи на топката да влети в мрежата му за втори път, въпреки че варненци имаха много положения.

“Моряците” играха като равен с равен с тима на Георги Дерменджиев и създадоха доста проблеми на шампионите. Неприятното за домакините беше, че от групата за мача отпадна Козмин Моци, който беше повален от грип. Дерменджиев се довери на двойката централни защитници Георги Терзиев и Венцислав Керчев, а още в 9-ата минута публиката на “Лудогорец Арена” беше изправена на крака. Вандерсон откри резултата след отлично извеждащо подаване на Лукас Саша, при което се озова сам срещу Георги Китанов и направи 1:0.

В 19-ата минута гостите изразиха претенции за дузпа, които не бяха уважени от съдията Владимир Вълков.

Последва пропуск на Кешеру, а в 31-ата минута Черно море изравни. Неостаряващият Георги Илиев се възползва от грешка на Витиня и наказа шампионите. Защитникът на Лудогорец подари топката на опитния халф, който засече от движение, прехвърляйки Владо Стоянов за 1:1.

За Георги Илиев това беше първи гол след завръщането му във Варна през зимата.

Второто полувреме “моряците” надиграха домакините. Бакари и Борислав Стойчев пропуснаха да вкарат, а в 71-ата минута хубава атака на домакините завърши с дузпа за фаул на Пламен Николов срещу Вандерсон. Кешеру застана зад топката и с майсторско изпълнение вкара своя 13-и гол в това първенство, като се върна еднолично на върха при стрелците в “А” група (Мартин Камбуров е с 12 попадения). Румънският нападател реализира хладнокръвно в стил “Паненка”, след като Китанов се хвърли в десния си ъгъл – 2:1.

До края “моряците” пропуснаха още няколко шанса и не успяха да спрат победната серия на Лудогорец. Черно море остава шести с 29 точки.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за “А” група – ТУК !!!

ЛУДОГОРЕЦ – ЧЕРНО МОРЕ 2:1
1:0 Вандерсон (9), 1:1 Георги Илиев (31), 2:1 Клаудиу Кешеру (72-дузпа)

Срещата по минути:
9 – ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец! Лукас Саша пусна отлично в коридор към Вандерсон, който нахлу през центъра на защитата на Черно море и вкара, след като се озова сам срещу Георги Китанов.
19 – Гостите претендират за дузпа. Бакари стреля към вратата на Лудогорец, Венци Керчев се намеси и останаха съмнения, че е играл с ръка. Съдията Владимир Вълков е безмълвен.
20 – ОПАСНО! Кешеру пропусна да отбележи отблизо.
31 – ГОООЛ! Черно море изравнява – 1:1! Георги Илиев се възползва от грешка на Витиня и наказа шампионите. Защитникът на Лудогорец подари топката на опитния халф, който засече от движение, прехвърляйки Стоянов.
44 – Кешеру засича с глава след центриране от корнер, Китанов лови топката.
45 – Добавеното време е 2 минути.
45+2 – Край на първото полувреме.
————————
47 – Удар на Пламен Николов преминава встрани от вратата на Лудогорец.
50 – ОПАСНО! Терзиев и Керчев бяха затруднени максимално от Георги Илиев, който нахлу опасно към вратата на домакините, ветеранът пробва неуспешно удар от легнало положение, след което и Бакари опита късмета си, стреляйки над напречната греда.
65 – Георги Илиев центрира от корнер, Траян Траянов отклони с глава към Курьор, който обаче не успя да уцели топката и да я прати във вратата.
71 – ДУЗПА за Лудогорец! Пламен Николов фаулира Вандерсон и съдията Владимир Вълков посочва бялата точка.
72 –  ГОООЛ! 2:0 за Лудогорец! Кешеру изпълни хладнокръвно в стил “Паненка”.
*
За румънския голмайстор това е 13-о попадение от началото на сезона в “А” група. Кешеру отново поведе на Мартин Камбуров, който има 12 гола.
81 – Кафу направи неуспешен опит да прехвърли Китанов.
88 – OПАСНО! Топовен изстрел на Райков е блокиран от Керчев, след което халфът на гостите отново стреля, но покрай лявата греда в аут.