Черно море удари Славия с 2:0 във Варна

“Моряците” изпревариха столичани в директна битка за седмото място

Черно море победи Славия с 2:0 в мач от последния 30-ти кръг на “А” група. Двубоят се игра на стадион “Тича”.gol.bg

Първото полувреме не предложи попадения. Домакините решиха мача през втората част, когато точни бяха Росен Колев и Николов.

В първите минути на срещата липсваха ударите към двете врати. Георги Илиев центрира от фаул в самото начало, но отбраната на гостуващия тим се справи в ситуацията.

Малко по-късно след центриране отдясно, Милчев и Филипов се разминаха с топката на втора греда.

Едва в 20-тата минута на срещата зрителите станаха свидетели на първия удар в срещата, който бе отправен от футболиста на столичани Цветан Тодоров, но кълбото прелетя твърде неточно и високо над вратата на Колев.

Черно море отговори с добра атака, при която Румен Николов разтегли към Георги Илиев, който стреля от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от десния стълб на вратата на гостите.

След половин час игра Георги Илиев изпълни фаул и подаде към към Християн Попов, който шутира от далечна дистанция, но вратарят на Славия Емил Петров внимаваше и закова кълбото.

Пет минути преди края на мача Росен Колев направи близо 30-метров пробив, след който се опита да подаде вляво към Дончо Атанасов, но пасът бу пресечен от защитник на софиянци.

В последната минута на редовното време на първата част Сашо Александров засече с глава центриране от корнер в наказателното поле на Славия, но вратарят Емил Петров спаси своите от сигурно попадение.

След около час игра Георги Илиев центрира от ъглов удар и Росен Колев стреля точно с глава, в долния ляв ъгъл на вратата на Славия, извеждайки своите напред в резултата.

Двайсетина минути преди края на срещата Георги Илиев се пребори до аутлинията с Живко Желев, топката попадна у Илиан Капитанов, който навлезе в наказателното поле отдясно и шутира мощно, но встрани от десния стълб на вратата на гостите.

След това Славия имаше фантастична възможност да изравни резултата. “Белите” сътвориха мълниеносна атака отляво, топката бе центрирана към Мартин Тошев, който нанесе удар с глава, но прати топката встрани от левия стълб на вратата на “моряците”.

В 80-тата минута Сашо Александров изстреля топката отдалеч, Петров боксира, но Николов бе най-съобразителен и направи добавка с глава, увеличавайки преднината на своите на 2:0.

След победата Черно море зае седмото място в таблицата с актив от 52 точки, а Славия пропадна до осмата позиция с една точка по-малко на сметката си.

Черно море – Славия  2:0

1:0  Росен Колев – 59′

2:0  Николов – 80′

Черно море:  П. Колев, С. Александров, Ал. Александров, Янев Ж. (Атанасов – 46′), Илиев, Попов (Расим – 83′), Николов, Д. Атанасов, Капитанов (Митев – 76′), Камазола, Р. Колев

Славия: Петров, Милчев, Желев, И. Тодоров, Дяков, Филипов, Акийоши (Ставрич – 82′), П. Димитров (Георгиев – 69′), Р. Димитров, Ц. Тодоров (Тошев – 69′), Златинов