Левски изпрати кошмарния сезон със здрав разгром над Светкавица

Сините” стигнаха до успех със 7:0, Цветков с хеттрик за “Сините”. Отборът ще играе в Лига Европа

Левски финишира на третото място в класирането и ще играе в Европа през пролетта, след като постигна изключително сладка победа със 7:0 над Светкавицаgol.bg

Това стана в среща от последния 30-и кръг на “А” група, която се игра на стадион “Георги Аспарухов” в София.

С хеттрик за Левски се отличи Иван Цветков с попадения в 44-ата, 75-ата и 84-ата минута. Останалите голове бяха дело на Гаджев, Калво, Рамос и Диамутен съответно в 18-ата, 41-ата, 62-ата и 64-ата минути.

След този сблъсък левскарите финишираха на 3-ото място в класирането с 62 точки в актива си.

Светкавица пък финишира на последното място с 8 точки и ще играе в “Б” група от следващия сезон.

Левски започна много по-добре мача и във 2-ата минута Нуно Пинто центрира опасно в наказателното поле на гостите, но топката не стигна до Рамос, каквато бе целта на бранителя.

В следващите минути “Сините” не спираха да атакуват и стигнаха до няколко интересни положения, но нямаше чисти голови.

Добрата игра на домакините все пак даде резултат и в 18-ата минута Гаджев бе изведен по прекрасен начин от Цветков зад защитата на Светкавица, след което без проблем реализира.

Три минути по-късно попадение на “Сините” бе отменено, тъй като топката бе излязла в аут преди Калво да я центрира.

В 26-ата минута пък Жуниньо направи много сериозен пропуск и от един метър прати топката високо над вратата.

Левски обаче се реваншира за пропуските си в 41-ата минута с попадение на Тони Калво.

Испанецът бе намерен по много добър начин в лявата зона. След това преодоля Невен Венков и вратаря, след което реализира.

Само три минути по-късно Жуниньо намери Цветков непокрит в наказателното поле и атакуващият халф се разписа.

В самия край на полувремето Жуниньо даде прекрасен пас по земя към наказателното поле на Цветков, но последният направи сериозен пропуск.

Второто полувреме не започна особено активно, като през първите няколко минути нямаше никакви положения.

В 53-ата минута Жуниньо нацели горната греда в опита си да прехвърли стража на противника.

Три минути по-късно Ясен Петров замени Пламен Илиев с Божидар Митрев, защото това е последният мач на отбора за юношата на клуба.

В 58-ата минута Иван Цветков можеше да направи резултата 4:0. Той обаче пропусна абсолютно сам срещу вратаря.

В 61-ата минута Левски отново пропусна. Трима футболисти на “Сините” бяха останали срещу един играч на гостите, но Жуниор пропусна.

Само минута по-късно Рамос реализира за 4:0, след като бе намерен в малкия пеналт от Пинто.

В 64-ата минута Жуниор намери перфектно Диамутен в наказателното поле и последният вкара от близка дистанция. Това е неговият първи гол за Левски.

Надмощието на Левски продължи и в 75-ата минута Цветков се разписа за втори път, след като бе намерен от Гаджев на добра позиция в наказателното поле.

В 84-ата минута Левски стигна до седми гол, дело на Иван Цветков, който оформи своя хеттрик с удар от близка дистанция. Резултатът до края на мача се запази.

ЛЕВСКИ – СВЕТКАВИЦА 7:0
1:0 Гаджев 18′