Локо София обърна Калиакра

Гостите поведоха с 2:0 чрез Заков и Яшар, но домакините стигнаха до победата с голове на Пеев, Манчев и автогол на Събев

Локо София обърна Калиакра с 3:2

Локомотив София и Калиакра завършиха този сезон със зрелищна победа 3:2 за “червено-черните” на стадион “Българска армия”. gol.bg

Гостите от Каварна поведоха с 2:0 след попадения на Герасим Заков и Яшар, но домакините стигнаха до победата с голове на Даниел Пеев от дузпа, Владо Манчев и автогол на Събев в продължението на мача.

Така Локо завърши над чертата за изпадащите отбори, а Калиакра ще играе от следвашия сезон в “Б” група.

Футболистите на Калиакра започнаха атакуващо срещата и още в 4-ата минута успяха да вкарат.

Герасим Заков бе намерен добре в наказателното поле на Локо и той без проблеми опъна мрежата за 0:1.

Домакините се опитаха да изравнят, но Пеев от три метра с глава прати топката в аут. Постепенно темпото на игра падна, като двата отбора разиграваха основно в средата на терена.

Локо се опитваше да стигне до гол, но гостите много правилно се защитаваха и не даваха никакви шансове на Локо. До края на първото полуврем така и не се стигна до някакво сериозно голово положение.

Второто полувреме започна с шанс за Локо, но Атанасов стреля в аут. В 56-ата минута Владо Манчев се опита да вкара след акробатичен удар, но топката мина до гредата.

Две минути по-късно Калиакра заби втори гол. Четин Садула проби по крилото и пусна топката към Яшар, който се пребори със защитник на Локо и направи 0:2.

След този гол футболистите на Локо София се вдигнаха и бързо успяха да вкарат две попадения и да изравнят.

Първо в 68-ата минута Даниел Пеев направи 1:2 след доста спорна дузпа, а в 70-ата минута Владо Манчев без проблеми направи 2:2.

Малко по-късно Пеев намера с дълъг пас Атанасов, който шутира с левият крак, но топката мина над гредата в аут. В продължението на мача Локо стигна до победата след автогол на Александър Събев.