Добруджа 07 сдаде Купата, но бе достоен съперник

3872Волейболна България бе днес в Бургас, за да стане свидетел на битката за Купата на България. В нея участваха домакините от Бургас и носителите на Купата – Добруджа 07.
Кметът на Добрич Йордан Йорданов бе в официалната ложа в зала Младост в компанията на бургаския градоначалник Димитър Николов и непосредствено до  Евгени Иванов и Владо Николов. Голяма част от спонсорите на клуба също наблюдаваха срещата, която Нефтохимик спечели с 3:1. В отделните части 25:23, 19:25, 25:18 и 25:16. Победителите вдигнаха Купата и чек за 15 000 лв., а Добруджа взе чек за 5 000 лв.
Първото техническо прекъсване дойде при 8:6 е полза на Добруджа. Бургазлии изравниха, но няколко добри изяви на Атанасов, Гоцев и Чернокожев позволиха на гостите да дръпнат до 16:13. после играта отново бе изравнена, а в крайна сметка по-опитните – Нефтохимик затвориха гейма при 25:23.
Във втората част Добруджа също поведе с 8:5, а 3-те точки преднина се запазиха и при второто задължително прекъсване – 16:13, но се повтори ситуацията от първия гейм и домакините почти изравниха (18 :19). Този път обаче Манчев и компания не позволиха да им бъде отнето игровото преимущество и спечелиха с 25:19.
В третата част и късметът, и съдиите бяха на страната на домакините и те взеха солидна преднина 16:9. Стоев замени Маринков, но въпреки доброто му включване геймът свърши при 25 :18 за Бургас.
Много оспорвано се разви четвъртата част до 9:9, след което бургазлии реализираха 5 поредни точки, а второто техническо прекъсване дойде при  16:11. Добричлии положиха усилия да намалят разликата, но опитът на домакините си каза думата и те се поздравиха с крайната победа.

Добруджа 07 излезе в състав: Велизар Чернокожев, Денис Чавдаров, Мартин Атанасов, Димитър Маринков, Георги Манчев, Светослав Гоцев и либеро Христо Христов.
Най-много точки в този мач постигна Марти Атанасов- 12, Чернокожев има 11, а Гоцев – 9.

Вижте изявленията на: Явор Генов (Нефтохимик), Вили Чернокожев, Мирослав Живков, Евгени Иванов, изп.директор на НВЛ и Пламен Константинов, ст.селекционер на нац. отбор