Локо (Пловдив) обърна Левски и връчи титлата на Лудогорец

3951

Локомотив (Пловдив) обърна Левски и спечели с 3:2 като гост в мач от 32 кръг на „А“ група. Успехът на „черно-белите“ означава, че Лудогорец става шампион за пета поредна година. Така тимът на Илиан Илиев връчи титлата на разградчани, след като само преди дни „черно-белите“ надвиха Лудогорец на „Лаута“ и тогава отложиха шампионските първенства в Разград.БЛИЦ.СПОРТ

„Сините“ взеха ранен аванс от два гола, след като Венци Христов откри резултата в 16-ата минута. Само две по-късно Мигел Бедоя удвои след двойно подаване с Христов. До края на първото полувреме Божидар Краев пропусна две добри положения за гол в полза на Левски, а Венци Христов изтърва едно положение. Боян Йоргачевич отрази опасен удар на Мартин Камбуров.

Втората част започна лошо за домакините. След центриране отляво Александър Ем. Александров с глава прати топката във вратата на Йоргачевич, като имаше и лек рикошет в главата на Веселин Минев. В 65-ата минута резултатът вече беше равен. Мартин Камбуров се разписа с удар от границата на наказателното поле след двойно подаване с Дани Кики.

В последната минута на мача Бирсент Карагерен вкара победното попадение за Локомотив (Пловдив), след като получи пас от Камбуров, влезе в наказателното поле и прати топката във вратата на Йоргачевич. Така „черно-белите“ сложиха край на серията на Левски от 10 поредни мача без поражение.

Левски – Локомотив (Пловдив) 2:3
1:0 Венцислав Христов (16), 2:0 Мигел Бедоая (18), 2:1 Александър Ем. Александров (48-автогол), 2:2 Мартин Камбуров (65), 2:3 Бирсент Карагерен (90)

1 – Краев излезе срещу вратаря на Локомотив (Пловдив), но стреля право в обсега на Ясин ел Харуби, който улови топката
4 – Бурабия изведе Нар в чиста позиция, но той би право в ръцете на Ел Харуби
16  – ГОООЛ! Венци Христов открива резултата, след като получи пас отляво, влезе в накателното поле и стреля точно във вратата
18 –  ГОООЛ! Мигел Бедоя удвоява след двойно подаване с Венцислав Христов
25 – Божидар Краев стреля неточно към вратата на Ел Харуби
27 – Краев стреля с глава над вратата
29 – ОПАСНО! Йоргачевич изби удар на Мартин Камбуров от наказателното поле, след като нападателят на гостите се освободи от защитник на Левски
31 – jalt.jpg Жълт картон за Дани Каки след грубо влизане в краката на Александър Др. Александров
43 – Венци Христов се оказа сам срещу Ел Харуби, но вратарят на Локомотив излезе напред, затвори ъгъла и нападателят на Левски стреля в тялото му
45 – Две минути добавено време

48 – АВТОГОЛ. Александър Ем. Александров с глава прати топката във вратата на Левски, след като засече центриране отляво
51 – Ел Харуби с плонж изби в корнер опасен далечен удар на Христов
65 –  ГОООЛ!! Локомотив изравнява резултата. Мартин Камбуров вкара с удар от границата на наказателното поле след двойно подаване с Дани Кики
72 – Прохазка се оказа в голова позиция, но стреля над вратата
90 –  ГОООЛ! Гостите обръщат резултата в своя полза. Бирсен Карагерен нахлу в наказателното поле и стреля точно във вратата на Левски
90 – Пет минути добавено време
90+1 – ОПАСНО! От вратарското поле Бедоя с глава засече центриране на Венци Христов, но топката мина встрани от вратата.
Левски: Боян Йоргачевич, Веселин Минев jalt.jpg , Георги Костадинов jalt.jpg , Александър Др. Александров, Александър Ем. Александров, Франсис Нар ( smqna.jpg 85-Бабатунде Адениджи), Мигел Бедоя , Мехди Бурабия ( smqna.jpg 62-Джереми де Нойер), Божидар Краев ( smqna.jpg 76-Джъстин Менголо), Роман Прохазка, Венцислав Христов  jalt.jpg
Резерви: Александър Любенов, Галин Ташев, Джереми де Ноойер, Борислав Цонев, Радослав Цонев, Джъстин Менголо, Бабатунде Адениджи
Треньор: Стойчо Стоев

Локомотив (Пловдив): Ясеин ел Харуби, Ясин Амрауи, Иван Иванов, Кирил Котев, Ванчо Траянов ( smqna.jpg 74-Бирсент Карагерен ), Стефан Велев, Веселин Марчев, Пауло Серджо ( smqna.jpg 78-Георги Вълчев), Димитър Велковски (smqna.jpg 61-Емил Гъргоров), Мартин Камбуров , Дани Кики  jalt.jpg
Резерви: Александър Витанов, Крум Стоянов, Александър Тунчев, Мартин Кавдански, Георги Вълчев, Емил Гъргоров, Бирсент Карагарен
Треньор: Илиан Илиев