Локо (Пловдив) продължава да мечтае за Европа

3985

Локомотив (Пловдив) продължи със страхотното си представяне в “А” група. “Черно-белите” постигнаха четвърта поредна победа в шампионата, надделявайки на “Лаута” с  2:0 над Монтана. Срещата бе част от 34-ия кръг на “А ” групаблиц.спорт

Във временното класиране Локомотив се намира на пето място с актив от 43 точки. Толкова има и четвъртият Славия, но “белите” са с мач по-малко. Припомняме, че отборът, завършил в края на сезона на тази позиция може да участва в евротурнирите. Това ще се случи, ако ЦСКА спечели Купата на България. “Червените” нямат право да участват в елиминациите на Лига Европа, а това автоматично означава, че за там ще се класира четвъртият в “А” група. При триумф на Монтана за Купата, тимът на Емил Велев ще играе в Европа.

Днес мачът на “Лаута” премина изцяло под диктовката на тима на Илиан Илиев. Домакините можеха да открият резултата още в 15-ата минута, но силен удар Мартин Райнов не намери целта. Само пет минути по-късно пловдивчани стигнаха до попадение, дело на обичайния заподозрян – Мартин Камбуров. Звездата на Локомотив направи за смях Асен Георгиев и с удар в близкия ъгъл на Василев, откри резултата.

“Смърфовете” продължиха да са по-дейният отбор в следващите минути, но с пропуски се отличиха Гъргоров и Велковски. В самия край на първото полувреме Локомотив изпусна страхотна възможност да удвои в своя полза. След центриране Иван Коконов от гостите отклони топката и тя се отби в гредата. При добавката Иван Иванов от чиста позиция прати коженото кълбо в аут.

Малко след подновяването на играта Мартин Райнов бе близо до попадение, но след удар от далечна дистанция топката облиза горната греда и излезе в аут. В 63-ата минута Гъргоров излезе зад защитата на Монтана и отправи изстрел по земя, който бе отразен с крак от Василев.

В 82-ата минута Емил Гъргоров се възползва от грешка в наказателното поле на монтанци и отблизо прати топката за 2:0 в мрежата на стража на гостите.

След тази загуба Монтана остава на последното девето място с 21 пункта.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – МОНТАНА 2:0
1:0 Камбуров (20), Гъргоров (82)

Мачът по минути:
15 – Райнов стреля, но топката минава покрай врата на гостите.
20 –  Гоол за Локо (Пловдив). Камбуров се разписва с удар в близкия ъгъл на Василев.
34 – Иван Стоянов нахлу в наказателното поле и опита да стреля с фалц и да излъже Ел Харуби. Изпълнението му обаче беше слабо и вратарят улови.
45 – Иван Коконов отклони с глава центриране в собственото наказателно поле и топката се отби в гредата. Впоследствие Иван Иванов шутира от чиста позиция, но коженото кълбо излезе в аут.