Пирин в “А” група и през следващия сезон (

4027

Пирин ще играе в “А” група и през следващия сезон. “Орлетата” победиха с 1:0 Монтана на “Огоста” в среща от 35-ия кръг на “А” група и няма как да бъдат изместени от осмата позиция в класирането. Тимът на Наджи Шенсой е с актив от 26 точки, на пет пред монтанци, а до края на първенството остава един кръг. Така тимът на Емил Велев ще играе бараж за оставане в най-високото ниво на българския футбол.БЛИЦ.СПОРТ

Гостите стартираха ударно срещата и имаха възможност да открият резултата още в 1-ата минута. Костадин Дяков пробва удар от дистанция, но стражът Христо Иванов се намеси добре и улови. Малко по-късно Тони Тасев засече с глава центриране от дясно, но вратарят на домакините изби в корнер, от който не последва опасност.

Първата добра възможност за гол за домакините дойде в 23-ата минута, когато Петър Атанасов пусна към Коконов, който от добра позиция не съумя да отправи силен удар и Костов улови без проблеми.

В началните минути играчите на Монтана бяха по-активни, но Сергей Георгиев и Иван Стоянов пропуснаха да открият.

Така се стигна до 73-ата минута, когато гостите поведоха в резултата при първата си по-сериозна ситуация през втората част. Даниел Генов бе изпуснат от защитата на Монтана, излезе очи в очи с Христо Иванов  и с техничен удар реализира.

В 83-ата минута домакините бяха близо до изравнителен гол, но Сергей Георгиев не уцели вратата на Костов от непосредствена близост. В 90-ата минута Монтана пропусна уникална възможност да реализира, но след страхотно меле в наказателното поле на гостите, играч на домакините шутира директно в горната греда на вратата, пазена от Костов.

МОНТАНА – ПИРИН 0:1
0:1 Генов (73)

Мачът по минути:
2 – Koстадин Дяков от гостите шутира, но Иванов спасява.
15 – Извеждащ пас към Иван Стоянов, но нападателят не съумя да овладее.
22 – Добра атака на Монтана завърши с удар от изгодна позиция на Иван Коконов. Костов се намесва.
39 – Удар от движение на Петър Атанасов, той не нацели добре топката и тя прелетя над гредата.