Исландия загря за първото си участие на Европейско първенство с 4:0 над Лихтенщайн

4179Исландия разби Лихтенщайн с 4:0 в последния мач преди заминаването за своето първо голямо футболно приключение. Защитникът Биркир Мар Саевирсон вкара зашеметяващ гол за 2:0 в 20-ата минута, а Колбейн Сигторсон откри резултата в 10-ата минута от доста лесна ситуация. 10 минути по-късно Саевирсон направи 2:0 с бомбен изстрел от 35 метра, след като гостите от Лихтенщайн решиха, че са ликвидирали опасността след корнер.SPORT.BNT.BG
Минута преди края на първото полувреме Алфред Финбогасон направи 3:0, след като овладя на гърди топката при диагонално подаване на Свери Ингасон. Крайното 4:0 оформи 37-годишният ветеран Ейдур Гудьонсен, който в 82-ата минута сам подхвана атаката и я завърши с техничен удар във вратата на Петер Йеле.
Исландия стартира Европейското първенство на 14-и юни с Португалия, а другите два отбора в група F са Австрия и Унгария.