Кафу поведе Лудогорец към нова победа в Австрия

4330

Лудогорец постигна победа и във втората си контрола от лагера в Австрия. Разградчани постигнаха класически успех с 3:0 над грузинския шампион Динамо (Тбилиси). Срещата се запомни най-вече с изпълненията на Джонатан Кафу, който заби два гола в рамките на 7 минути през първото полувреме. През второто се разписа и Жуниор Кишада.БЛИЦ.СПОРТ

Кафу откри резултата в 27-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря на Динамо и го прехвърли технично.

След няколко минути отново бразилецът бе в прегръдките на своите съотборници. Марселиньо изведе своя съотборник в наказателното поле, който се обърна и без да се бави насочи топката към далечния ъгъл за 2:0.

Влезлият на почивката Жуниор Кишада вкара третото попадение за Лудогорец със силен удар от границата на наказателното поле.

За Динамо на терена бяха халфът Стефан Велев и бившият играч на Черно море Матия Курьор.

Лудогорец – Динамо (Тбилиси) 3:0
1:0 Джонатан Кафу (27), 1:0 Джонатан Кафу (34), 3:0 Жуниор Кишада (61)

Състав:
Лудогорец: Милан Борян, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Йордан Минев, Лукас Саша, Светослав Дяков, Джоди Лукоки, Вандерсон, Марселиньо, Джонатан Кафу (Кишада, Витиня, Анисе, Терзиев, Мисиджан, Чунчуков, Керчев)