България си върна на Германия, бихме за Световната лига с 3:1

“Трикольорите” обърнаха резултата в четвъртия гейм до 25:23, след като губеха с 16:20

Българският национален отбор по волейбол победи с 3:1 гейма на Германия в последният двубой на немска земя от група “Д” на Световната лига и си върна за загубата на полуфинала на олимпийската квалификация в София,БЛИЦ

Казийски и компания спечелиха с добра игра първия гейм с 25:22, след като до 21:21 гейма вървеше точка за точка. Цветан Соколов хвана на блок Гроцер – 22:21. Последваха два аса на Матей Казийски и България стигна до геймбол – 24:21, а Цветан Соколов заби по диагонала и донесе успех на България в първия гейм.

България поведе бързо във втроия гейм 4:0, а до първото техническо прекъсване резултата бе 8:4 за нашите. Момчетата на Радо Стойчев държаха стабилна преднина до 22:18, когато Германия върна 2 точки за 20:22. В крайна сметка нашите спечелиха гейма с 25:21 и поведоха с 2:0.

В началото на третата част Витал Хайнен пусна на игрището съставът, който победи България в София. Германците поведоха с 8:4 до първото техническо прекъсване, а до второто резултата бе 16:10 в тяхна полза. До края на гейма домакините задържаха преднината си и спечелиха 25:19, с което върнаха един гейм – 2:1 в полза на България.

Германия влезе със самочувствие и с желание да обърне напълно мача в четвъртия гейм и поведе с 8:4 при първото техническо прекъсване, а при второто резултата бе 16:12 за домакините. Разликата се запази до 20:16 в полза на Германия, след което Радо Стойчев взе второто си прекъсване в гейма. Нашите намалиха преднината, след мощна атака на Цветан Соколов – 20:22. Германците сгрешиха при сервиса си, а Казийски изравни 22:22. Нова атака на Матей Казийски след флот на Гоцев и 23:22 за България. Маркус Бьоме изравни за 23:23. Перфектно пускане на Георги Братоев и мачбол при 24:23, а грешка на германците донесе успеха на България с 25:23 и 3:1 гейма.

Най-резултатен за България бе Цветан Соколов с 24 точки, а Матей Казийски записа 21. За Германия най-резултатен бе Грозер с 22 точки.

Във временното класиране за Световната лига България се намира на трето място с 6 точки, колкото имат и лидера Германия и втория Аржентина, но нашите са с по-лоши показатели заради единия изгубен гейм от домакините.

Следващите мачове за лигата са във Буенос Айрес от 15 до 17 юни.

БЪЛГАРИЯ – ГЕРМАНИЯ 3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:23)