Страхотна Ивет грабна второ сребро в Амстердам

4434

Ивет Лалова-Колио грабна втори сребърен медал на европейското първенство по лека атлетика в Амстердам. 32-годишната българка зае второ място и в спринта на 100 метра с резултат 11.20 сек. Шампионка очаквано стана холандката Дафне Схипърс, която даде време 10.90 сек. Бронзовото отличие заслужи представителката на Швейцария Муджинга Камбунджи с резултат 11.25 сек.SPORTAL.BG

Финалът предложи оспорвана битка за второто място, в която опитната Ивет успя да надделее с много силно представяне в последните метри. Така Ивет прибави още един медал от шампионата в Амстердам, след като вече спечели сребро и на 200 метра. В по-дългия спринт по-бърза от нея бе само Дина Ашър-Смит от Великобритания.

По-рано днес Ивет спечели втората полуфинална серия на 100 метра. 32-годишната Ивет даде време 11.26 сек., с което си гарантира място на финала. Ивет успя да победи с една стотна след финален спринт Татяна Пинто (Германия) и Наталия Похребняк (Украйна).

Другата ни представителка в дисциплината – Инна Ефтимова, не успя да намери място на финала. Евтимова остана седма (последна) в първата от трите полуфинални серии, в която бе дисквалифицирана след фалстарт французойката Стела Акакпо. Ефтимова даде време 11.85 сек. Серията на Ефтимова бе спечелена от Дафне Схипърс, която даде най-доброто време от всички участнички в тази фаза на състезанието – 10.96 сек.

По-добро време от Ивет на полуфиналите дадоха още две спринтьорки – първите две от третата серия – Дезирее Хенри (Великобритания) с 11.09 сек. и Муджинга Камбунджи (Швейцария) с 11.23 сек.