Пирин с първи успех след драматична победа над Локомотив

4648

Пирин (Благоевград) спечели първа победа след като надделя над Локомотив (Горна Оряховица)  с 2:1 при домакинството си от втория кръг на Първа лига. Благоевградчани доминираха през по-голяма част от двубоя, но успехът им дойде в продължението на мача, след като първо бяха повели от дузпа чрез Владислав Златинов, а в последствие Атанас Фиданин изравни за „железничарите“.  Станислав Костов в добавеното време обаче донесе успеха за „орлетата“.БЛИЦ.СПОРТ

12 жълти картона вдигна главният съдия Георги Димитров, който ръководи брилянтно срещата и не допусна да прехвърчат искри.

Двата отбора търсеха първите си победи в елита през този сезон в мач на надхитряне, като имаха добри шансове за попадение през първата част. „Железничарите“ опитаха да осъществят натиск в първите пет минути, търсейки ранен гол, но „орлетата“ стояха добре в защита. Впоследствие Пирин пое инициативата и до почивката футболистите на тима имаха няколко възможности.  Станислав Костов пропиля две изгодни положения, като веднъж удари и гредата зад Стефано Кунчев. Опасен удар от пряк свободен удар на Владислав Златинов също създаде проблеми пред вратаря на „железничарите“.

Втората част бе още по-динамична, като през първите 20 минути домакините овладяха инициативата и доминираха на терена. В  55-ата минута Венцислав Керчев спаси вратата на гостите от сигурен гол, след като Станислав Костов преодоля вратаря, а само след три минути имаше шанс да открие за своя отбор.

В 73-ата минута Пирин стигна до дузпа, след като резервата Атанас Фиданин игра с ръка в наказателното поле. Владислав Златинов бе точен и изведе Пирин напред. 9 минути по-късно обаче Фиданин се реваншира с изравнителен гол, след като прати бомбен шут от 25 метра в левия ъгъл на Аргилашки.

Пирин все пак успя да стигне до победен гол в продължението на мача, след като Станислав Костов бе на правилното място при изстрел на свой съотборник и сам срещу Аргилашки донесе победата за своя отбор.

Пирин е четвърти в класирането преди изиграването на другите срещи. Локомотив (ГО) е на десето място.

Срещата по минути:
1  –  Начало на мача.
4 – ОПАСНО! Янаки Смирноф нахлу отдясно в наказателното поле, но вратарят на Пирин Аргилашки изби.
8 – ОПАСНО!  Владислав Златинов стреля от фаул, но Стефано Кунчев  изби.
20 – ГРЕДА! Станислав Костов пропиля изгодна възможност след многоходова атака за Пирин.
23 – ОПАСНО! Тихомир Кънев бе намерен на дузпата след пробив отляво, но ударът му с глава мина над вратата на Аргилашки.
30 – ОПАСНО! Станислав Костов бе изведен от Димитър Благов очи в очи срещу Кунчев, но би несериозно.
45 – Край на първото полувреме.
————————–
55 – Станислав Костов се възползва от неразчетено излизане на Кунчев и прати топката към опразнената врата, но Венцислав Керчев изчисти в тъч.
58 – Венцислав Керчев пропусна да отбележи от непосредствена близост, след като при центриране от корнер топката попадна в него. Ударът му от 10 метра обаче профуча покрай вратата на Пирин.
65 – Орлин Старокин се измъкна зад гърба на Венцислав Керчев и достигна до изсипан пас на Румен Сандев. ударът му с воле обаче мина над вратата.
66 – Георги Мечев не успя да овладее пас на Атанас Фиданин на голова позиция.
73 – ДУЗПА! Атанас Фиданин игра с ръка в наказателното поле при центриране на Пирин.
74 – Гоооооооооооол! Владислав Златинов отбеляза наказателния удар.
82 – Гоооооооооооол! Атанас Фиданин разстреля Аргилашки от 25 метра.
90 – 3 минути продължение.
90+2 – Гоооооооооооол! Станислав Костов вкара второ попадение за Пирин.
90+3- svirkata.jpgКрай на мача!

ПИРИН – ЛОКОМОТИВ (ГО) 2:1

1:0 Владислав Златинов (74 – дузпа), 1:1 Атанас Фиданин (82), 2:1 Станислав Костов  (90+2)
pirin.JPGПИРИН: 33. Георги Аргилашки, 21. Александър Башлиев, 14. Стилиян Николов jalt.jpg , 3. Румен Сандев jalt.jpg , 4. Кристиян Кощърна, 16. Венцислав Бенгюзов jalt.jpg  ( 64.smqna.jpg  30. Тодор Траянов  jalt.jpg ) , 6. Орлин Старокин jalt.jpg , 15. Димитър Благов jalt.jpg  ( 84.smqna.jpg  24. Антон Костадинов) , 7. Тони Тасев ( 53.smqna.jpg  8. Илия Димитров), 19. Станислав Костов , 9. Владислав Златинов jalt.jpg
Резерви: 76. Красимир Костов, 27. Костадин Ничев, 18. Юлиян Попев, 24. Антон Костадинов, 30. Тодор Траянов, 29. Васил Божинов, 8. Илия Димитров
Треньор: Стефан Генов

ЛОКОМОТИВ (ГО): 1. Стефано Кунчев, 8. Милен Желев, 5. Мартин Кавдански, 37. Венцислав Керчев, 30. Димо Атанасов jalt.jpg  ( 53.smqna.jpg  6. Атанас Фиданин  ) , 4. Николай Христов ( 80.smqna.jpg  23. Владислав Узунов ) , 7. Симеон Мечев, 88. Йордан Апостолов jalt.jpg , 11. Красен Трифонов jalt.jpg , 10. Янаки Смирнов jalt.jpg ( 80.smqna.jpg  15. Георги Каранейчев) , 9. Тихомир Кънев jalt.jpg
Резерви: 91. Николай Банков, 6. Атанас Фиданин, 29. Николай Дичев, 66. Антоний Балъков, 23. Владислав Узунов, 99. Виктор Шишков, 15. Георги Каранейчев
Треньор: Ангел Червенков