Сензация: ЦСКА на колене в Стара Загора

4659

Верея шокира ЦСКА, побеждавайки с 1:0 в мача между двата новака в Първа лига. В герой за домакините се превърна Амаду Сукуна, който наказа “червените” в 5-ата минута, след което избраниците на Христо Янев не съумяха да стигнат поне до изравнителен гол.БЛИЦ.СПОРТ

В 64-ата минута задачата на “армейците” се усложни още повече, след като червен картон получи Пламен Гълъбов. Защитникът беше изгонен от съдията Станислав Тодоров за втори жълт картон.

Победата е историческа първа за Верея в елита. Тимът, воден от бившия играч на ЦСКА Александър Томаш, успя да се противопостави отлично на “червените”, които на старта надделяха с 2:0 срещу Славия.

За гостуването на стадион “Берое” тази вечер Христо Янев направи само една промяна в титулярния си състав. Започналият от първата минута в столичното дерби със Славия защитник Рафаел Перес беше заменен от Пламен Гълъбов, който партнираше на Божидар Чорбаджийски в центъра на отбраната. На върха на атаката отново беше Преслав Йорданов, подпомаган от Десподов, Виана и Нунеш.

В състава на Верея личеше името на бившия играч на ЦСКА Момчил Цветанов, който пред миналия сезон беше важна част от “червения” тим, извоювал Купата на България. Томаш разчита и на още двама, минали пред “Армията” – защитниците Здравко Илиев и Владимир Зафиров.

Двубоят започна отлично за Верея и в 5-ата минута Амаду Сукуна смълча публиката на ЦСКА под Аязмото. Момчил Цветанов центрира отдясно, Антон Недялков не успя да изчисти добре топката, а Зафиров не можа да отправи удар, след което Стойчо Атанасов я подари на Сукуна и котдивоарецът стреля по земя отблизо, вкарвайки в долния ляв ъгъл на Георги Китанов – 1:0.

След получения гол “армейците” започнаха да доминират и да опитват да изравнят. До почивката пропуски направиха Десподов и Преслав Йорданов.

В началото на втората част Ицо Янев потърси променя, заменяйки Десподов със Станислав Маламов. До 55-ата минута шансове пропиляха Преслав Йорданов, Виана и Галчев. Домакините почти не успяваха да затруднят “червените”, устремът на които се прекърши в 64-ата минута с изгонването на Гълъбов. Малко по-рано пък пропуск направи Маламов, а до края на двубоя гостите не сътвориха нищо запомнящо се.

Успехът на Верея може да бъде считан като голяма изненада, като се има предвид, че букмейкърите предлагаха коефициент по-голям от 15 за знак “единица”.
ВЕРЕЯ – ЦСКА 1:0
1:0 Амаду Сукуна (5)

Двубоят по минути с БЛИЦ
5 –  ГОООЛ! 1:0 за Верея! Амаду Сукуна бележи за домакините! Момчил Цветанов центрира отдясно, Антон Недялков не успя да изчисти добре топката, а Владимир Зафиров не можа да отправи удар, след което Стойчо Атанасов я подари на Сукуна и котдивоарецът стреля по земя отблизо, вкарвайки в долния ляв ъгъл на Георги Китанов.
20 – Арсенио Нунеш центрира в наказателното поле на Верея, където Диого Виана засече с глава, но Пламен Колев спаси.
29 – ОПАСНО! Кирил Десподов пропусна да изравни. Играчът на ЦСКА финтира Здравко Илиев и от добра позиция стреля покрай целта.
31 – Удар на Десподов, топката прелита над напречната греда.
41 – ОПАСНО! Галчев подаде на Преслав Йорданов в наказателното поле на домакините, но нападателят не успя да нанесе точен удар от отлична позиция.
45+1 – Край на първото полувреме.
———————-
48 – Преслав Йорданов засича неточно с глава.
51 – Удар на Диого Виана премина встрани от вратата на Верея.
55 – Галчев също пробва мерника си, топката лети над напречната греда.
57 – Здравко Илиев центрира в наказателното поле на ЦСКА, където топката стигна до Сукуна, голмайсторът на домакините стреля, но Чорбаджийски направи решителен шпагат.
60 – ОПАСНО! Виана продължи топката с глава към Маламов след центриране от корнер, за късмет на домакините тя прелетя встрани от вратата на Пламен Колев.
64 – Червен картон ЧЕРВЕН КАРТОН! ЦСКА остава с 10 човека. Пламен Гълъбов влезе остро в краката на Сукуна, за което получи втори жълт картон от съдията Станислав Тодоров.