Англия отново с минимална победа преди Евро 2012

Англия - Белгия, снимка: EPA/БГНЕС

Англия победи Белгия с 1:0 на “Уембли” в последната си контрола преди започващото следващия петък Европейско първенство по футбол в Полша и Украйна.

Възпитаниците на Рой Ходжсън стигнаха до успеха с първото попадение на Дани Уелбек с националната фланелка,SPORTNI,BG

Голът дойде в 36-ата минута след грешка на Муса Дембеле. Халфът на Белгия позволи на Стивън Джерард да му отнеме в половината на гостите, топката отскочи към Ашли Йънг, който веднага изведе Уелбек вляво в наказателното поле и нападателят на Манчестър Юнайтед технично копна над Симон Миньоле за 1:0.

Белгийците контролираха повече топката, особено до почивката, но рядко създаваха опасности пред Джо Харт.

През втората част играта продължи равностойно и без сериозни положения и пред двете врати.

Едва към края резервата Джърмейн Дефоу пропусна два добри шанса за втори гол за домакините.

В 81-ата минута Дефоу получи пас вдясно в пеналта от Тио Уолкот и стреля по диагонала, но топката се отби от далечната греда.

В последната минута на редовното време отново Уолкот изведе в идентична ситуация Дефоу, който този път опита да стреля към близкия ъгъл, но намери страничната мрежа от външната страна на вратата на Белгия.

Англия играе срещу Франция на 11 юни в първия си мач на Евро 2012. Съперници на островитяните в група “D” са още  Швеция и съорганизаторът Украйна. В срещата беше използвана и системата за видео наблюдение на голлинията.