Дунав приспа Локомотив (Горна Оряховица

4752

Дунав победи Локомотив (Горна Оряховица) с 2:0 като гост в мач от 4 кръг на Първа лига и временно излезе начело в класирането. Тимът на Веселин Великов стигна до успеха с голове през второто полувреме.БЛИЦ.СПОРТ

Първата част не предложи чисти голови положения. В 20-ата минута Ивайло Раденцов стреля към вратата на „железничарите“, но Стефано Кунчев се справи. Красен Трифонов и Симеон Мечев отправиха неточни удари към рамката на гостите.

Антон Огнянов откри резултата в 54-ата минута с точно изпълнение на пряк свободен удар. 12 минути по-късно Мирослав Будинов наказа неумела намеса на Стефано Кунчев и удвои аванса на Дунав.

До края на мача Локомотив (Горна Оряховица) опита да отговори и създаде няколко положения пред вратата на гостите, но не успя да стигне до попадение във вратата на Мартин Луков.

Така Дунав продължи победния си ход и вече има 10 точки, с което излезе начело на класирането. Локомотив (Горна Оряховица) е на 11-а позиция с 2 точки.

Локомотив (Горна Оряховица) – Дунав (Русе) 0:2
0:1 Антон Огнянов (55), 0:2 Мирослав Будинов (65)

Локомотив (ГО): 1.Стефано Кунчев, 8. Милен Желев, 5.Мартин Кавдански, 37.Венцислав Керчев, 6.Атанас Фиданин, 4.Николай Христов ( smqna.jpg 84 99.Виктор Шишков ) , 7.Симеон Мечев, 11.Красен Трифонов, 30.Димо Атанасов, 10.Янаки Смирнов, 9.Тихомир Кънев jalt.jpg ( smqna.jpg 76 23.Владислав Узунов)
Резерви: 91.Николай Банков, 29.Николай Дичев, 15. Георги Каранейчев, 88.Йордан Апостолов, 23.Владислав Узунов, 66.Антоний Балъков, 99.Виктор Шишков
Треньор: Ангел Червенков

Дунав (Русе): 1.Мартин Луков, 66.Искандар Джалилов, 5.Тейнур Марем, 22.Михаил Милчев, 28.Атанас Атанасов jalt.jpg , 11.Диян Димов jalt.jpg, 8.Ивайло Раденцов 99.Виктор Шишков , 94.Юлиян Ненов, 18.Антон Огнянов jalt.jpg ( smqna.jpg 727 Николай Колев) , 10.Васил Шопов ( smqna.jpg 85 4.Петър Патев) , 9.Мирослав Будинов
Резерви:  30.Евгени Александров, 7.Николай Колев, 4.Петър Патев, 17.Спас Георгиев, 88.Янислав Иванов, 3. Марио Петков, 12.Светослав Читаков
Треньор: Веселин Великов

Пловдив, „Локомотив“
Съдия: Тихомир Алексов

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ

20 – Удар на Раденцов и спасяване на Стефано Кунчев след коварен пряк свободен удар.
28 – Опасен удар на Мечев не намери целта, след като топката мина малко над напречната греда.
40 –  Трифонов центрира от пряк свободен удар, но в наказателното поле отбраната на дунавци се справи.

55 – ГОООЛ! Антон Огнянов препарира вратаря на Локо със страхотно изпълнение от пряк свободен удар.
63 – Попадение на Юлиян Ненов не бе зачетено заради засада.
65- ГОООЛ! Мирослав Будинов изненада Стефано Кунчев с удар извън наказателното поле, а вратарят не се справи с топката.
72 – Мартин Луков изби коварен удар към вратата си.