Добруджа вкара само 4 на Септември

4945Добруджа победи с 4:0 Септември (Тервел) в мач от петия кръг на Трета Североизточна група. Резултатът можеше да бъде доста по-изразителен, ако не бяха множеството пропуски и добрите намеси на вратаря Николов. Още в първите минути голови възможности се откриха пред Тодор Колев и Дейвид Филипов. В 10-та удар на Казаков от границата на пеналта бе спасен от ветерана Николай Николов. В 21-та той отново се намеси след удар на Йовчев. Логичното се случи в 30-та минута, когато Тодор Колев с воле засече пас от дълбочина на Граматиков и откри резултата. В 35-та минута гол на Дейвид Филипов бе отменен заради засада. Картината на терена не се промени и след почивката. Още при първата атака Филипов пропусна да отбележи. Минута по-късно Иван Иванов стреля в аут. В 55-та минута Васко Боев вкара за 2:0, след като направи добавка при отбитата от вратаря Николов топка. Добруджанци продължиха да създават положения пред вратата на гостите, но топката не попадаше в целта. Все пак в 78-та минута Станимир Андонов изведе сам срещу вратаря резервата Емил Илиев, който не сгреши – 3:0. Две минути по-късно след заучено изпълнение на корнер и Явор Колев вкара с глава, за да оформи крайното 4:0. Мачът бе изгледан от трибуните от новия председател на УС на клуба Николай Милков.
С днешната победа Добруджа отново излезе начело в класирането с 11 точки. На второ място е Черноморец (Балчик) с 10 точки след като днес победи с 3:0 като гост Спартак (Варна). Промени на върха могат да настъпят утре, ако Доростол победи при гостуването си на Кубрат.  Преди този мач силистренци са с 9 точки.