Пирин се възползва от сътресенията в Ботев

4948

Пирин спечели с 2:1 у дома срещу Ботев (Пловдив) в мач от 6 кръг на Първа лига. “Орлетата” се възползваха от сътресенията при “канарчетата”, които преди дни останаха без благодетелите си Румен Чандъров и Георги Самуилов. Попаденията за успеха на Пирин вкараха Даниел Младенов в 6-ата минута и Александър Башлиев в 70-ата. Тодор Неделев изравни от дузпа в 31-ата минута, но избраниците на Стефан Генов бяха по-настоятелни през целия мач и заслужено спечелиха.БЛИЦ.СПОРТ

След успеха Пирин догони Ботев в класирането, като и двата отбора имат по 7 точки.

За гостуването в Благоевград новият треньор на “канарчетата” Николай Киров гласува доверие от първата минута на завърналия се в отбора защитник Даниел Златков. Дебют в Първа лига пък записа 17-годишният Иван Кирев, който влезе на смяна за Ботев.

Пирин беше с най-доброто, като в атака много активни бяха Даниел Младенов, Станислав Костов и Тони Тасев, които постоянно тормозеха отбраната на гостите.

След силно начало “орлетата” откриха резултата в 6-ата минута за радост на многобройните си фенове по трибуните на стадион “Христо Ботев”. След многоходова атака за домакините отдясно последва удар към вратата на Ботев, който Георги Георгиев успя да избие, но топката се върна в Румен Сандев, той пусна вляво за Даниел Младенов. От границата на вратарското поле за последния не бе проблем да реализира в опразнената врата – 1:0.

В 29-ата минута Крум Стоянов изработи дузпа за Ботев, след като Георги Аргилашки го фаулира в наказателното си поле. От бялата точка Тодор Неделев вкара за 1:1, а до почивката “орлетата” на два пъти претендираха за 11-метров наказателен удар, но съдията Георги Давидов остана безмълвен. В добавеното време Тони Тасев удари греда, а напористата игра на Пирин и след почивката логично доведе до втори гол във вратата на Ботев. Той падна в 71-ата минута, когато Тасев изпълни заучено пряк свободен удар към резервата Муйеци около точката на дузпата, а той с глава продължи за Алешандре Ханс. Бразилецът отклони пред вратарското поле, за да може Младенов да засече, а Стенио успя да спре топката пред голлинията, но само я заложи за връхлитащия Александър Башлиев, който отбеляза за крайното 2:1.

ПИРИН – БОТЕВ 2:1
1:0 Даниел Младенов (6), 1:1 Тодор Неделев (31-дузпа), 2:1 Александър Башлиев (70)

Двубоят по минути с БЛИЦ
6 – ГОООЛ! 1:0 за Пирин! Даниел Младенов открива резултата. След многоходова атака за домакините отдясно последва удар към вратата на Ботев, който Георги Георгиев успя да избие, но топката се върна в Румен Сандев, той пусна вляво за Младенов. От границата на вратарското поле за последния не бе проблем да реализира в опразнената врата.
10 – ОПАСНО! Силен изстрел на Димитър Благов, Георгиев боксира.
29 – ДУЗПА за Ботев! Вратарят на Пирин Георги Аргилашки излезе вляво от вратата си, за да пресреща Крум Стоянов и го препъна със закъснял шпагат, което даде основание на съдията Георги Давидов да посочи бялата точка. Аргилашки получи жълт картон.
31 –  ГОООЛ! Тодор Неделев изравнява – 1:1! Капитанът на Ботев вкара дузпата с удар по земя, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Аргилашки.
37 – Тони Тасев падна в наказателното поле на Ботев, претендирайки за фаул на Крум Стоянов. Георги Давидов прецени, че няма дузпа и даде жълт картон на играча на Пирин.
42 – Пирин с нови претенции за 11-метров наказателен удар. Тасев пусна за Башлиев отдясно, който опита да центрира покрай Милен Кикарин, а “орлетата” претендираха, че защитникът на Ботев е играл с ръка.
45+1 – ГРЕДА! Силен изстрел по диагонал на Тони Тасев за малко да доведе до гол във вратата на гостите. Вратарят Георги Георгиев успя да избие с върха на пръстите си, след което топката се отби в напречната греда.
45+2 – Край на първото полувреме.
———-
48 – Тодор Неделев получи медицинска помощ след тежък сблъсък с противников футболист.
59 – Удар на Данел Младенов, топката прелетя над вратата на гостите.
67 – Мачът временно е прекъснат, докато полицията извежда фен от трибуните, където стана стълквотворение между органите на реда и привържениците на Пирин.
71 –  ГОООЛ! 2:1 за Пирин след гол на Александър Башлиев! Тони Тасев изпълни заучено пряк свободен удар към Муйеци около точката на дузпата, а той с глава продължи за Ханс. Бразилецът отклони пред вратарското поле, за да може Младенов да засече, а Стенио успя да спре топката пред голлинията, ала само я заложи за връхлитащия Башлиев, който реализира.
79 – Добра атака на Пирин, но Станислав Костов избра грешното решение. Нападателят можеше да комбинира с напълно свободния отляво Тони Тасев. Вместо това Костов реши да играе сам и стреля в тялото на защитник, а след това се хвана за главата, когато видя съотборника си.
90+1 – Край на мача. Пирин победи Ботев с 2:1.
ПИРИН: 33.Георги Аргилашки jalt.jpg , 21.Александър Башлиев , 29.Алешандре Ханс, 3.Румен Сандев, 4.Кристиян Кощърна, 6.Орлин Старокин, 24.Антон Костадинов jalt.jpg (76  smqna.jpg 30.Toдор Траянов), 15.Димитър Благов (62  smqna.jpg 10.Ндуйе Муйеци), 9.Даниел Младенов , 7.Тони Тасев jalt.jpg, 19.Станислав Костов jalt.jpg (90 smqna.jpg 27.Костадин Ничев)
Резерви: 76.Красимир Костов, 27.Костадин Ничев, 18.Юлиян Попев, 16.Венцислав Бенгюзов, 30.Тодор Траянов, 10.Ндуйе Муйеци, 9.Владислав Златинов
Треньор: Стефан Генов

БОТЕВ: 22.Георги Георгиев, 2.Цветомир Панов, 6.Даниел Златков jalt.jpg , 18.Радослав Терзиев, 71.Милен Кикарин jalt.jpg, 25.Крум Стоянов (78  smqna.jpg 88.Даниел Кутев), 16.Стенио, 10.Серкан Юсеин jalt.jpg (74  smqna.jpg 15.Иван Кирев), 7.Фелипе Бризола (82  smqna.jpg 14.Яя Меледже), 8.Тодор Неделев , 37.Жоао Пауло
Резерви: 21.Мартин Димитров, 11.Mилко Георгиев, 5.Кристиан Димитров, 14.Яя Меледже, 15.Иван Кирев, 73.Иван Стоянов, 88.Даниел Кутев
Треньор: Николай Киров