Монтана дочака първата победа

4985

Последният в Първа лига Монтана записа първа победа в шампионата – 2:0 срещу Нефтохимик. Така тимът на Стевица Кузмановски вече има 4 точки в актива си и успя да прати след себе си Локомотив (Горна Оряховица), който утре гостува на Ботев в Коматево.блиц,спорт

Точни за победата над Нефтохимик на стадиона в Ловеч бяха Стивън Петков и Андреас Васев. Домакините поведоха в 17-ата минута, когато Сергей Георгиев центрира отдясно, а в малкото наказателно поле юношата на Левски надскочи Костадин Велков и засече с глава, вратарят Янко Георгиев изби, но при добавката Петков реализира за 1:0.

В 30-ата минута Петър Атанасов също отбеляза, но реферите взеха грешното решение, маркирайки несъществуваща засада. В 45-ата минута домакините все пак стигнаха до удвояването на резултата. Петър Атанасов и Шоко направиха чудесно двойно подаване, след което бразилецът пусна успоредно на втора греда за нахлуващия Андреас Васев, който отбеляза в долния десен ъгъл на Янко Георгиев – 2:0.

В началото на второто полувреме треньорът на бургазлии Димчо Ненов потърси промяна, включвайки в игра новото попълнение Венцислав Христов. Прогоненият от Левски нападател можеше да отбележи след по-малко от минута на терена, но пропиля отличен шанс.

До края футболистите на Монтана доминираха. Нов гол обаче не падна, а най-сериозен пропуск направи Стивън Петков в края.

В срещата днес титуляр за “шейховете” беше друго ново попълнение – Мариян Огнянов, който остана на терена до последния съдийски сигнал.

След победата Монтана се изравни в Нефтохимик, като и двата отбора имат по 4 точки.

МОНТАНА – НЕФТОХИМИК 2:0
1:0 Стивън Петков (17), 2:0 Андреас Васев (45)

Двубоят по минути с БЛИЦ
12 – Новото попълнение на Нефтохимик Мариян Огнянов беше оставен сам пред наказателното поле на домакините, опита изстрел, топката тупна пред Ивайло Василев, който уверено я улови.
17 –  ГОООЛ! 1:0 за Монтана след гол на Стивън Петков! Сергей Георгиев центрира отдясно, а в малкото наказателно поле Стивън Петков надскочи Костадин Велков и засече с глава, вратарят Янко Георгиев изби, но при добавката юношата на Левски реализира.
28 – Извеждащ пас на Мариян Огнянов към Георги Чакъров, който беше избягал отдясно по атаката, но вратарят Ивайло Василев внимава, излиза и чисти в тъч.
30 – ОТМЕНЕН ГОЛ! Петър Атанасов вкара, но попадението не е признато заради несъществуваща засада. Чипев подаде на Андреас Васев отляво, който центрира отлично към Атанасов и той реализира с точен удар под гредата. На реферите обаче им убегна, че Костадин Велков покри засадата при паса на Васев и голът беше отменен.
32 – ОПАСНО! Оставеният непокрит в наказателното поле на бургазлии Сергей Георгиев се размина с топката след остро центриране.
45 –  ГОООЛ! 2:0 за домакините! Андреас Васев е точен. Петър Атанасов и Шоко направиха чудесно двойно подаване, след което бразилецът пусна успоредно на втора греда за нахлуващия Андреас Васев, който отбеляза в долния десен ъгъл на Янко Георгиев.
45+2 – Край на първото полувреме.
————
46  smqna.jpg Венцислав Христов се появява в игра за Нефтохимик, Александър Александров е сменен.
46 – ОПАСНО! Венци Христов пропусна да отбележи след само няколко секунди в игра. Иван Вълчанов направи страхотен рейд отдясно и проби между четирима съперници, за да пусне успоредно към нападателя. Бившият играч на Левски пробва технично да стреля в долния десен ъгъл, но прати топката на сантиметри покрай гредата в аут.
50 – Ивайло Василев спасява със сетни усилия, след като Георги Чакъров засече с глава центриране на Вълчанов.
82 – Венци Христов отправи удар от границата на наказателното поле, но неточно в аут.
87 – ОПАСНО! Ангел Грънчов подари топката на Стивън Петков, който пропусна да отбележи за втори път в мача.