Бомбата е факт: Юноша на ЦСКА изхвърли ЦСКА-София от турнира за Купата

5038

Сензацията е факт! Локомотив (София) надигра с 2:1 ЦСКА-София в 1/16-финален мач от турнира за купата на България и изхвърли червените от надпреварата. Столичните железничари, които имат само една победа в първите шест кръга на “Б” група, поведоха с гол на Димитър Георгиев още в 6-ата минута. Гостите изравниха чрез хубав гол на резервата Руи Педро малко след началото на втората част. SPORTAL.BG
Локомотив 1929 (София) - ЦСКА - София
Победното попадение за домакините вкара юношата на ЦСКА Богомил Христов, разписал се в 71-ата минута.
Двата отбора завършиха срещата с по 10 човека, тъй като към края на двубоя се заформи голямо меле, след което Даниел Пеев и Рафа Перез бяха изгонени.

Домакините откриха резултата още в 6-ата минута. Първо Рафаел Перез сбърка една топка в центъра на терена, последва извеждащ пас на Бузукис и нова грешка на бранител на гостите – този път на Чорбаджийски, Димитър Георгиев изпревари червения капитан, излезе очи в очи с Китанов и майсторски го прехвърли за 1:0.
В 17-ата минута Богомил Христов финтира няколко пъти Кристиян Малинов в наказателното поле, футболистът на гостите фаулира своя съперник, който падна, но реферът Ангел Ангелов прецени, че нарушение няма и играта продължи.

Четири минути по-късно шут на Даниел Пеев от фаул бе спасен от Китанов.

След това положение гостите наложиха териториално превъзходство, което обаче не доведе до нито едно голово положение, тъй като футболистите на Йорданеску се отличиха с няколко удара отдалеч на Перез и Арсенио, преминали високо над напречната греда.

В 53-ата минута ЦСКА-София създаде първата по-опасна ситуация пред вратата на Локомотив. Перез стреля след разбъркване от корнер, топката се отклони в тялото на Георгиев и профуча опасно покрай горния десен ъгъл на Любенов.

Минута по-късно гостите изравниха. Автор на попадението стана резервата Руи Педро, разписал се с хубав изстрел от 19-20 метра.

След час игра червените можеха да осъществят пълен обрат, когато голмайсторът Педро стреля от воле, но Александър Любенов спаси.

И когато ЦСКА-София имаше известно превъзходство, в 71-ата минута Локомотив организира брилянтна контраатака, при която Пеев изведе отлично Владислав Мисяк сам срещу вратаря, той шутира по земя в гредата. Топката стигна до юношата на ЦСКА Богомил Христов, който стреля леко, но за всеобща изненада отбеляза гол под плонжа на Георги Китанов.
Пет минути по-късно червените можеха отново да изравнят. Тогава Александър Георгиев подаде великолепно към Руи Педро, който от 4-5 метра шутира в дясната греда.

В 84-ата минута и Перез бе близо до гол, но Любенов спаси изстрела с глава на защитника. След изпълнението на корнера и Георгиев шутира силно, но над вратата.
В 86-ата минута Недялков и после Перез извършиха две последователни нарушения, заради които последва сериозно меле между футболистите на двата отбора. След него реферът Ангел Ангелов вдигна директен червен картон на Пеев и втори жълт на Рафа Перез.

До края на двубоя червените опитаха да достигнат до заветния втори гол, който да изпрати мача в продължения, но не създадоха нищо интересно и предвид демонстрираната слаба игра логично отпаднаха от турнира.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) – ЦСКА-СОФИЯ 2:1

1:0 Димитър Георгиев 6