Пирин бие, публиката пак иска оставката на треньора

5048

Пирин (Благоевград) записа трета победа от петте си домакинства до момента в Първа лига, но въпреки това феновете на тима отново поискаха оставката на треньора Стефан Генов. Избраниците на специалиста измъкнаха трите точки от закъсалия Монтана, надделявайки с минималното 1:0. БЛИЦ.СПОРТ

Автор на единственото попадение в срещата стана Стилиян Николов, който отбеляза в началото на второто полувреме.

Преди почивката и двата отбора имаха шансове. Първата интересна ситуация беше в 13-ата минута, когато Петър Атанасов пробва изстрел от дистанция, но топката премина покрай дясната греда на вратата на Пирин. Две минути по-късно и Стивън Петков се опита да накаже стража на “орлетата” Красимир Костов, засече с глава центрираната топка, но без резултат. Последва нов пропуск на Атанасов, който не успя да се възползва от колеблива намеса на стража на младежкия национален отбор.

В 32-ата минута Станислав Костов стреля над вратата на гостите, а в 42-ата минута той можеше да се превърне в асистент на Даниел Младенов, който обаче направи фрапантен пропуск и се подхлъзна след като преодоля вратаря на Монтана Ивайло Василев.

Второто полувреме започна отлично за “орлетата”. Защитникът Стилиян Николов се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на гостите, дошло след центриране от фаул. Играчът на домакините отбеляза отблизо с левия крак за 1:0.

В 65-ата минута защитникът на Монтана Антон Полюткин беше изгонен от  съдията Ангел Баялцалиев заради втори жълт картон.

Въпреки численото изоставане гостите съумяха да създадат ситуация за изравняване, но в 74-ата минута Христос Контохристос пропусна да изравни след неумела намеса на Красимир Костов.

През второто полувреме на няколко пъти от трибуните на стадион “Христо Ботев” се чуваха скандирания “Оставка” по адрес на треньора Стефан Генов.

След трудната победа Пирин събра 10 точки, докато Монтана остава с едва 4 в актива си.

В следващия кръг “орлетата” гостуват на Локомотив (Пловдив), а футболистите на Стевица Кузмановски приемат Локомотив (Горна Оряховица).

ПИРИН – МОНТАНА 1:0
1:0 Стилиян Николов (47)

Двубоят по минути с БЛИЦ
13 – Първи удар към една от двете врати. Петър Атанасов получи топката пред дъгата на наказателното поле, обърна се и шутира, но покрай десния стълб в аут.
16 – Стивън Петков засече с глава центрираната от Петър Атанасов топка, но неточно.
23 – Нов пропуск на гостите от Монтана. Вратарят на Пирин Красимир Костов напусна наказателното си поле, за да отиграе изритана на високо топка и вместо да изчисти, я прати право в краката на Петър Атанасов. Играчът на Монтана опита прехвърлящ удар, но без успех.
32 – Станислав Костов и Старокин направиха отлично двойно подаване отдясно и последният нахлу в наказателното поле на Монтана, върна по земя към Костов, който обаче стреля над вратата.
42 – ОПАСНО! Най-чистата ситуация до момента. Станислав Костов изведе перфектно Даниел Младенов на скорост отляво в наказателното поле, крилото успя да премине покрай излезлия да го пресреща вратар Ивайло Василев, но Младенов се подхлъзна точно преди да ритне топката и я прати в аут.
45 – Край на първото полувреме.
——————–
47 ГОООЛ! Пирин повежда – 1:0! Стилиян Николов беше най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Монтана, дошло след центриране от фаул. Играчът на домакините отбеляза отблизо с левия крак.
65 Червен картон ЧЕРВЕН КАРТОН! Монтана остава с 10 човека. Защитникът Антон Полюткин е изгонен за втори жълт картон, след като задържа за фланелката Муйеци, който напредваше опасно към вратата на гостите.
74 – ОПАСНО! Христос Контохристос центрира от фаул, Красимир Костов излезе неразчетено, топката го подмина, но за късмет на вратаря тя не беше насочена в очертанията на вратата му.