Ново шоу с марка “Ботев! Този път “канарчетата” от страната на губещите

5204

За втори пореден път Ботев (Пловдив) стана част от голов спектакъл в Първа лига. След като преди дни “канарчетата” спечелиха с 4:3 гостуването си на Берое, днес те отстъпиха с 2:3 от Черно море в среща от 11-ия кръг на българския шампионат. “Моряците” водеха на почивка с 3:0 след попадения на Иван Коконов (3), Даниел Георгиев (31) и Уго Секо (42). След почивката домакините се активизираха и върнаха два гола чрез Серкан Юсеин (62) и Радослав Терзиев (70), които обаче не бяха достатъчни поне за точка.  БЛИЦ.СПОРТ

Гостите стартираха ударно срещата и откриха резултата още в 3-ата минута. Онджей Сукуп центрира отдясно и Иван Коконов с глава не остави шансове на Георги Георгиев. Малко по-късно Бакари беше близо до попадение, но ударът му от дистанция срещна левия страничен стълб на вратата на домакините.

В средата на първото полувреме “канарчетата” се активизираха и на няколко пъти застрашиха Пржемисъл Коварж. Ударите на Жоао Паоло и Серкан Юсеин обаче не поразиха целта.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Даниел Георгиев удвои. Халфът пое топката, премина няколко противникови играчи и с удар от границата на наказателното поле на Ботев реализира. Минута по-късно Иван Коконов можеше да вкара втория со гол в мача, но изпусна сам срещу вратаря Георгиев.

Три минути преди края на първата част Уго Секо направи резултата класически. Португалецът направи за смях бранителите на домакините и с удар от точката за изпълнение на дузпа реализира.

След почивката Ботев беше преобразен. Играчите на “жълто-черните” демонстрираха изключително силна игра и до в рамките на 8 минути, между 62-ата и 70-ата, вкараха два гола. Серкан Юсеин бе точен първо след самостоятелен пробив и удар от границата на наказателното поле на Черно море. Малко по-късно Радослав Терзиев засече центриране на Неделев и върна надеждите на домакините.

До края на срещата Ботев се опита да стигно до изравнителен гол, но така и не съумя да създаде реално голово положение.

В класирането Черно море четвърти с 20 точки, Ботев е шести със 17.

БОТЕВ – ЧЕРНО МОРЕ 2:3
0:1 Коконов (3), 0:2 Д. Георгиев (31), 0:3 Секо (42), 1:3 Юсеин (62), 2:3 Teрзиев (70)

Срещата по минути:
3 –  ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Иван Коконов открива с глава.
9 – Опасно! Бакари напредна отляво и шутира, но топката среща гредата.
22 – Удар на Бакари от дистанция, но топката излиза в аут.
24 – Жоао Паоло и Серкан Юсеин отправиха удари, но не съумяха да поразят целта.
31 –  ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Даниел Георгиев удвоява удар от 20 метра.
32 – Опасно! Иван Коконов беше изведен сам срещу вратаря Георгиев, но пропусна да направи резултата класически.
42 –  ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Секо направи за смях защитниците на Ботев и с удар от точката за изпълнение на дузпа реализира.
45+3 – Край на първото полувреме!
——————————————–
46 – Начало на втората част!
58 – Фаул за Ботев отляво. След изпълнението на Иван Стоянов, Коварж изби с една ръка над напречната греда.
62 –  ГОЛ ЗА БОТЕВ! Серкан Юсеин пое топката от централната линия, направи самостоятелен пробив и с удар от границата на наказателното поле по земя преодоля Коварж за 1:3.
64 – Кутев пробва шут от диостанция, но топката излиза в аут.
70 –  ГОЛ ЗА БОТЕВ! Терзиев е точен след удар с глава.
90+4 – Край на мача!
Резултат с изображение за botev plovdivБотев: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов (21smqna.jpgКр. Димитров), 6. Даниел Златков, 18. Радослав Терзиев  jalt.jpg, 25. Крум Стоянов, 10. Серкан Юсеин , 14. Меледже Омнебес (46smqna.jpgМилев), 16. Стенио, 8. Тодор Неделев (к), 73. Иван Стоянов (59smqna.jpgКутев), 37. Жоао Паоло jalt.jpg
Резерви: 21. Мартин Димитров, 5. Кристиан Димитров, 45. Наско Милев, 71. Милен Кикарин, 88. Даниел Кутев
Tреньор: Николай Киров

Резултат с изображение за fc cherno moreЧерно море: 31. Пржемисъл Коварж, 73. Ондрей Сукуп jalt.jpg, 5. Петър Станчев, 22. Пламен Николов, 4. Михаил Венков (к), 6. Александър Цветков, 84. Тодор Паланков, 3. Даниел Георгиев  (71smqna.jpgГ. Илиев), 7. Уго Секо  jalt.jpg (90+2smqna.jpgТраянов), 13. Иван Коконов , 9. Бакари (62smqna.jpgКузма)
Резерви: 33. Емил Михайлов, 98. Валентин Йосков, 21. Георги Илиев, 29. Марек Кузма, 8. Ян Малик, 11. Владислав Романов, 15. Траян Траянов
Tреньор: Георги Иванов

Съдия: Никола Попов