Локо (Пловдив) превзе „Герена“ за първата загуба на Левски

5354

Локомотив (Пловдив) спечели с 2:1 гостуването си на Левски в мач от 15 кръг на Първа лига. В този двубой „сините“ не само за първи път получиха гол във вратата си на „Герена“, но и записаха първа загуба от началото на сезона.БЛИЦ.СПОРТ

Левски откри резултата в 19-ата минута. Ясин ел Харуби боксира топката в собствената си врата при центриране на Антонио Аниете от корнер, а гостите претендираха за нарушение на Роман Прохазка срещу вратаря на „черно-белите“. Четири минути по-късно Бабатунде Адениджи пропусна да удвои, след като се озова сам срещу Ел Харуби, но стреля в крака на мароканския страж на „смърфовете“.

В 26-ата минута Веселин Марчев вкара първия гол във вратата на Левски на „Герена“ за този сезон. Той беше точен с удар извън наказателното поле. В началото на второто полувреме Франсис Нар излезе сам срещу Ел Харуби, но би в тялото на вратаря.

В 77-ата минута Марчев падна в наказателното поле на Левски и съдията Георги Димитров отсъди дузпа, за която повторенията показаха, че по-скоро има съмнения за симулация, а не нарушение на Александър Александров. Мартин Камбуров беше точен при изпълнението си от бялата точка. В края на редовното време Хеан Деса от чисто положение сам срещу вратаря би над вратата.

Така Левски остана на второ място с 34 точки, на три зад лидера Лудогорец, който има мач по-малко. Локомотив (Пловдив) събра 23 точки и излезе на пета позиция, на една точка зад ЦСКА, който утре приема Верея.

ЛЕВСКИ – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2
1:0 Ясин ел Харуби (19-автогол), 1:1 Веселин Марчев (26), 1:2 Мартин Камбуров (78-дузпа)

Резултат с изображение за пфк левскиЛевски: 29.Боян Йоргачевич, 25.Сашо Александров, 3.Димитър Пиргов, 5.Александър Александров, 14.Веселин Минев, 15.Роман Прохазка, 8.Джереми де Нойер (58-27.Мехди Бурабия), 7.Франсис Нар (79-11.Хеан Деса), 12.Божидар Краев, 20.Антонио Аниете, 17.Бабатунде Адениджи (46-9.Илиан Мицански )
Резерви: 21.Иван Чворович, 2. Сърджан Лукин, 9.Илиан Мицански, 10.Галин Иванов, 11.Хеан Деса, 27.Мехди Бурабия, 44.Виктор Генев
Треньор: Елин Топузаков

Резултат с изображение за локомотив пловдивЛокомотив (Пловдив): 16..Ясин ел Харуби  , 71.Пламен Крумов, 6.Кирил Котев, 5.Павел Виданов , 14.Иван Горанов , 17.Ванчо Траянов (62-19.Димитър Велковски), 27.Димо Бакалов (59-37.Еяд Хамуд ), 10.Веселин Марчев , 11.Мартин Камбуров , 39.Парвиз Умарбаев (46-9.Дани Кики), 23.Мигел Анхел Луке
Резерви: 1.Илко Пиргов, 7.Георги Вълчев, 18.Мартин Райнов, 19.Димитър Велковски, 9.Дани Кики, 21.Бирсент Карагарен, 37.Еяд Хамуд
Треньор: Едуард Ераносян

София, „Георги Аспарухов“
Съдия: Георги Димитров

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ
1 – Начало на мача
9 – Далечен удар на Умарбаев минава над вратата на Левски
18 – Удар на Прохазка от границата на наказателното поле минава встрани от вратата на Ел Харуби
19 –  ГОООЛ! Левски открива резултата. Автогол на Ясин ел Харуби, който при центриране от корнер боксира топката, но след описаната парабола топката се озова във вратата. Гостите предентират за нарушение на Роман Прохазка срещу вратаря на Локомотив (Пловдив)
23 – ПРОПУСК! Бабатунде Адениджи се оказа сам срещу вратаря на гостите, но Ел Харуби с крак изби
26 –  ГОООЛ! Веселин Марчев изравни с хубав далечен удар, при който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Йоргачевич
37 – Далечен неточен удар на Антонио Аниете
45+1 –  Край на първото полувреме
———————————————————–
46 –  Начало на второто полувреме
54 – ОПАСНО! Нар излезе срещу Ел Харуби, но вратарят на Локомотив спаси
55 – Далечен удар на Аниете минава над вратата
77 – ДУЗПА! Съдията отсъди 11-метров наказателен удар за съмнително нарушение на Александър Александров срещу Веселин Марчев