Лудогорец дръпна с 6 точки на Левски

5357

Лудогорец победи Ботев с 3:1 в среща от 15-ия кръг на Първа лига. Макар с няколко промени от последния мач с Базел, “орлите” успяха да пречупят “канарчертата” през втората част, като изпуснаха и още няколко чисти положения.BLIC.SPORT

Джоди Лукоки откри резултата още в 3-ата минута, след като получи извеждащо подаване от Светослав Дяков и отбеляза първия гол в двубоя. Ботев изравни с гол на Жоао Пауло, като нападателят се измъкна от отбраната на Лудогорец и вкара в далечния ъгъл за 1:1. Густаво Кампаняро направи 2:1 в 70-ата минута, а заслуга за това има рикошет в крака на Серкан Юсеин, а Клаудиу Кешерю направи 3:1 в 79-ата минута с удар от воле след центриране на Минев.

Победата в Пловдив позволи на Лудогорец да поведе с 6 точки пред Левски на върха в класирането, възползвайки се от грешката на Левски – 1:2 срещу другия пловдивски тим Локомотив по-рано днес.

Поражението е четвърто за “канарчетата” в последните им 6 мача, докато Лудогорец записа четвърта победа за шест двубоя във всички турнири.

БОТЕВ – ЛУДОГОРЕЦ 1:3
0:1 Джоди Лукоки (3′), 1:1 Жоао Пауло (9′), 1:2 Густаво Кампаняро (70′), 1:3 Клаудиу Кешерю (79′)

Резултат с изображение за ботев пловдивБОТЕВ: 22.Георги Георгиев, 25.Крум Стоянов (88.Даниел Кутев), 6.Даниел Златков, 2.Цветомир Панов, 10.Серкан Юсеин, 16.Стенио, 20.Омар Косоко (5.Кристиан Димитров), 8.Тодор Неделев, 14.Меледже Омнебес, 7.3Иван Стоянов, 37.Жоао Пауло  (45.Наско Милев)
Резерви: 99.Павел Петков, 71.Милен Кикарин, 15.Иван Кирев, 11.Кристиан Добрев

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 32.Игор Пластун, 5.Хосе Луис Паломино, 25.Йордан Минев, 88.Вандерсон (12.Абел Анисе), 10.Густаво Кампаняро , 18.Светослав Дяков, 11.Жуниор Кишада(28.Клаудиу Кешерю), 92.Джоди Лукоки  (93.Върджил Мисиджан), 6.Натанаел , 22.Джонатан Кафу
Резерви: 51.Васил Симеонов, 27.Козмин Моци, 55.Георги Терзиев, 4.Сисиньо

Стадион: Футболен комплекс “Ботев 1912”
Съдия: Станислав Ставров
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна

Всичко за Първа лига
ТВ програмата на Първа професионална лига

ДВУБОЯТ ПО МИНУТИ:

1′ – Начало на мача
3′ –  ГОООООЛ!!! Лудогорец открива за резултата с попадение на Джоди Лукоки, който бе изведен от Светослав Дяков!
4′ – ОПАСНО!!! Контраатака на Ботев, но Владислав Стоянов излиза и се намесва.
9′ –  ГООООЛ!!! Ботев изравнява с гол на Жоао Пауло. Нападателят се измъкна от отбраната на Лудогорец и вкара в далечния ъгъл за 1:1.
11′ – Нерви на терена след фаул на Джонатан Кафу срещу Меледже Омнебес. Футболисти на двата отбора се сдърпаха.
20′ – Медицинска помощ за Светослав Дяков, кръв потече от носа му след сблъсък със съперник.
30′ – Плахи опити за удари към двете врати, липсват 100% опасности за гол.
41′ – Жълт картон за Кишада (Лудогорец).
45′ – Жълт картон за вратаря на Ботев Георги Георгиев за забавяне на играта.
45′ – Край на първото полувреме.
———————————————-
46′ – Начало на втората част.
49′ – ОПАСНО!!! Кафу стреля към Георгиев, но стражът се справи.
51′ – Жълт картон за Даниел Златков (Ботев).
52′ – ОПАСНО!!! Лукоки прати топката на около метър встрани от врата на Ботев следе пряк свободен удар.
54′  – Жълт картон за Стенио (Ботев).
55′ – ОПАСНО!!! Натанаел  стреля към вратата на домакините, но топката се отби в съперник и мина встрани от страничната греда.
61′ – ОПАСНО!!! Лукоки и Кишада останаха непокриоти на метър от вратата на Ботев, но не се разбраха.
68′ – ОПАСНО!!! Лукоки излиза сам срещу Георгиев, стреля силно, но вратарят на Ботев се справи
70′ –  ГООООЛ!!!  Кампаняро стреля силно, а топката се отби в крака на Серкан Юсейн за 2:1 за Лудогорец!!!
72′  – Смяна в състава на Ботев. Влиза Кутев, излиза Стоянов.
73′  – Смяна в тима на Лудогорец. Кешеру влиза, излиза Кишада.
79′  – ГООООЛ!!! Клаудиу Кешерю бележи за 3:1 от воле след центриране на Минев.
81′  – Жълт картон за Натанаел.
82′ – Втора смяна за Ботев. Кристиан Добрев влиза в игра, излиза Косоко.
85′ – Смяна за Лудогорец. Вандерсон излиза, Анисе влиза.
86′ – Поседна смяна за Лудогорец. Лукоки излиза, влиза Мисиджан
87′ – Последна смяна и за Ботев. Милев влиза, излиза Жоао Пауло.
90′  – Жълт картон за Наско Милев (Ботев)
90+4′ – Край на мача!!!