Славия измъкна точка от Берое в Стара Загора

5360

Берое и Славия направиха 1:1 в Стара Загора в среща от 15-ия кръг на Първа лига. Това бе четвърти пореден мач за двата тима, в който те не познават вкуса на победата. Заралии имат две равенства и две загуби, докато “белите” – един хикс и три поражения.БЛИЦ.СПОРТ

През първата част двата тима не предложиха особено качествен мач. Играта се водеше предимно в центъра на терена, където се водеше здрава битка.

Логично чистите голови ситуации липсваха, като най-интересната дойде в 38-ата минута. Тогава Атанас Зехиров от Берое отправи силен шут от над 20 метра, след който топката профуча малко над вратата на Петков.

В крайна сметка през първите 45 минути не паднаха голови и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

12 минути след подновяването на играта Берое излезе напред в резултата. Защитникът Венцислав Василев засече центриране от фаул и прати топката във вратата на Георги Петков.

В следващите минути играчите на Славия се активизираха и започнаха по-често да поглеждат към вратата на домакините. Така се стигна до 80-ата минута, когато влезлият като резерва Иван Минчев изравни. Той шутира от далечна дистанция и прати топката във вратата на Благой Макенджиев.

До края на срещата не паднаха повече попадения и двата отбора се поздравиха с по една точка.

Берое събра 18 точки и има равен актив с Верея и Ботев в средата на таблицата. Славия остава с 14 точки на 12-а позиция, с една зад Пирин.

БЕРОЕ – СЛАВИЯ 1:1
1:0 Венцислав Василев (57), 1:1 Иван Минчев (80)

Срещата по минути:
1 – Начало на мача!
16 – Добра атака за Берое, Мапуку пусна топката на няколко метра от голлинията на Славия, но Цонев и Ради Кирилов не намериха добро продължение на атаката.
25 – До този момент липсват чистите голови положения. Играта се води предимно в центъра на терена.
38 – Опасен шут на Зехиров от далечно разстояние мина малко над напречната греда.
45 – Борислав Цонев стреля от фаул, но твърде неточно.
45+1 – Край на първото полувреме.
—————————————–
46 – Начало на втората част!
57 –  ГООЛ ЗА БЕРОЕ! Венцислав Василев засича центриране от фаул и праща топката в мрежата на Петков.
66 – Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Славия, но Мапуку не успя да отиграе добре кълбото и то излезе в аут.
80 –  ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! Минчев шутира от далечна дистанция и праща топката във вратата на Макенджиев.
90+3 – Край на мача!

Берое: 22. Благой Макенджиев, 18. Атанас Зехиров (82Колев), 71. Илия Миланов, 21. Венцислав Василев , 28. Веселин Пенев (к) , 3. Карлос Охене, 4. Кохей Като, 23. Борислав Цонев (46Божилов), 77. Давид Манга  (46Василев), 9. Радослав Кирилов, 30. Жуниор Мапуку
Резерви: 1. Михаил Михайлов, 15. Георги Динков, 24. Христофор Хубчев, 14. Георги Божилов, 19. Александър Василев, 91. Ерик Почански, 7. Александър Колев
Треньор: Ферарио Спасов

Славия: 1. Георги Петков, 8. Божидар Васев, 13. Стефан Велков, 4. Андреа Христов, 66. Абуд Омар, 10. Янис Карабельов , 27. Емил Мартинов, 77. Николай Димитров (67Сердеров), 7. Борислав Балджийски (70Минчев ), 22. Владимир Семерджиев  (60Йомов), 19. Калоян Кръстев
Резерви: 12. Марио Кирев, 13. Стефан Велков, 5. Нику Джурджу, 35. Георги Йомов, 73. Иван Минчев, 9. Сердер Сердеров, 24. Валери Домовчийски
Треньор: Владимир Иванов

Съдия: Никола Попов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна