Съдийски грешки и вратарски гафове за равен между Черно море и Локо (Горна Оряховица)

5375

Съдийски грешки и вратарски гафове белязаха равенството 1:1 между Черно море и Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 16 кръг на Първа лига. „Железничарите“ завършиха мача с човек по-малко след дискусионен червен картон на Йордан Апостолов.спорт.блиц

Гостите откриха резултата в 23-ата минута, когато вратарят на „моряците“ Пжемисъл Коварж опита да финтира Игор Джоман, но французинът му отне топката и без проблем се разписа на празната врата. Веднага след това тимът на Георги Иванов можеше да изравни, но Иван Коконов и Бакари пропуснаха в една и съща атака на символичните домакини на мача в Каварна.

Втората част започна с две грешки на съдията Георги Кабаков, който при поредни ситуации не отсъди дузпи за Черно море заради игра с ръка в наказателното поле. При първия случай реферът даде фаул на границата на пеналта, а при втория не отсъди нищо.

В 54-ата минута грешка на вратаря Николай Банков позволи на „моряците“ да получат непряк свободен удар в наказателното поле, а Траян Траянов изравни с глава при центрирането на Георги Илиев. Четвърт час по-късно Бакари пропусна да донесе победата на Черно море, след като от границата на вратарското поле не успя да уцели вратата.

Две минути преди края Йордан Апостолов получи изключително дискусионен директен червен картон за спъване отзад на Александър Цветков при ситуация, която не носеше директна опасност за вратата на Черно море.

С тази спечелена точка Черно море събра актив от 28 точки и вече е на шест зад втория в класирането Левски. С 16 точки Локомотив (Горна Оряховица) е на десета позиция в класирането.
Черно море – Локомотив (Горна Оряховица) 1:1
0:1 Игор Джоман (23), 1:1 Траян Траянов (54)

Черно море: 31.Пжемисъл Коварж, 73.Ондрей Сукуп, 5.Стефан Станчев, 15.Траян Траянов, 4.Михаил Венков, 84.Тодор Паланков (46-29.Марек Кузма), 21.Георги Русев, 6.Александър Цветков, 13.Иван Коконов , 7.Уго Секо, 9.Бубакар Камби
Резерви: 33.Емил Михайлов, 98.Валентин Йосков, 11.Владислав Романов, 3.Даниел Георгиев, 29.Марек Кузма, 22.Пламен Николов, 8.Ян Малик
Треньор: Георги Иванов

Резултат с изображение за локомотив горнаЛокомотив (Горна Оряховица): 91.Николай Банков, 8.Милен Желев, 5.Мартин Кавдански , 37.Венцислав Керчев, 6.Атанас Фиданин , 24.Юлис Обаме-Ндонг , 27.Игор Джоман  , 28.Мохамед бен Отман (57-88.Йордан Апостолов ), 7.Симеон Мечев , 30.Димо Атанасов (72-10.Янаки Смирнов), 14.Манимбу Кифуети (90-23.Владислав Узунов)
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 33.Стефан Цонков, 23.Владислав Узунов, 88.Йордан Апостолов, 77.Любомир Генчев, 10.Янаки Смирнов, 18.Цветан Генков
Треньор: Иван Колев

Каварна, „Калиакра“
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ
1 –  Начало на мача
5 – Александър Цветков удари греда за Черно море, но се оказа, че е бил в засада
8 – Коварж показа, че следи играта и улови опиващата в долния му ъгъл топка, която рикошира в тялото на Венков след центриране на Кифуети
18 – Бакари не успя да отправи хубав удар след центриране на Коконов и Банков улови без проблем
23 –  ГОООЛ! Вратарят на варненци Коварж тръгна да лъже Игор Джоман, който му отмъкна топката и с лекота я прати в празната врата – 0:1
24 – Черно море можеше бързо да върне попадението, но Коконов и Бакари пропуснаха в една и съща атака
36 – Коварж  с мъка изби в корнер опасен удар на Кифуети от фаул
45 –  Край на първото полувреме
———————————————
46 –  Начало на второто полувреме
49 – ГРЕШКА НА СЪДИЯТА! Георги Кабаков отсъди фаул на границата на наказателното поле за игра с ръка на Мартин Кавдански, но нарушението на правилата беше вътре в пеналта
50 – НОВА ГРЕШКА НА КАБАКОВ! Съдията не отсъди нищо, въпреки че топката се удари в ръката на Игор Джоман при удара на Георги Илиев от фаул
54 –  ГОООЛ! Траян Траянов изравнява с глава след центриране на Илиев от непряк свободен удар, отсъден за грешка на вратаря Банков
62 – Далечен удар на Милен Желев не създаде проблеми за Коварж
68 – ПРОПУСК! Бакари от воле не успя да уцели вратата при удар от границата на вратарското поле
83 –  ЧЕРВЕН КАРТОН! Йордан Апостолов получи червен картон за спъване на Александър Цветков отзад при ситуация, която не носеше директна опасност за вратата на Локомотив. И това решение на съдията Кабаков е много дискусионно
88 – Опасна контраатака на Локомотив завърши с много слаб удар на Смирнов, който направо подаде топката на Коварж