Спорен гол и равен между Монтана и Верея

5475

Монтана и Верея направиха равенство 1:1 в мач от 18 кръг в Първа лига. Двубоят се игра на абсолютно празния градски стадион в Ловеч, на който Монтана домакинства от началото на сезона.БЛИЦ.СПОРТ

Още в 7-ата минута Верея откри резултата след гол на Георги Ангелов. Той шутира извън наказателното поле, а вратарят на Монтана Христо Иванов не се намеси добре, но изби топката. Съдията зад вратата Николай Йорданов обаче призна попадението, като каза, че топката е преминала голлинията. На полувремето видеотехнологията показа положението и по-скоро топката не преминава с целия си обем голлинията. В 38-ата минута Монтана изравни след попадение на Атанас Илиев. Той засече с глава центриране в наказателното поле на Верея. Нападателят бе с гръб, но прати топката във вратата на Иван Караджов.

През второто полувреме единственото по-интересно положение бе пропуск на Васил Калоянов в 65-ата минута. Играчът на Верея остана сам срещу Христо Иванов, но би над вратата. В 78-ата минута реферът Драгомир Драганов изгони Хасани от Верея. Той получи втори жълт и съответно червен картон.

Монтана остана без победа в пети пореден мач, но спря серия от четири поредни загуби. Верея не успява да стигне до успеха в трети пореден двубой. Старозагорският тим завършва в намален състав във втора поредна среща, след като в предишната с Левски бе изгонен Елиаш.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 – начало на мача
7 – ГООЛ за Верея, голмайстор Георги Ангелов. Шут извън наказателното поле, вратарят не се намеси добре и опита да избие топката. Съдията зад вратата прецени, че топката е минала голлинията
38 – ГООЛ за Монтана, голмайстор Атанас Илиев, който засече с глава центриране в наказателното поле