Ботев възкръсна след сътресенията

5497

Ботев (Пловдив) победи Пирин с 3:2 в мач от 19 кръг на Първа лига, който беше последен за двата тима за 2016 година. Така „канарчетата“ възкръснаха след сътресенията, заплахите от шефовете и изгонените футболисти в началото на седмицата, за да вгорчат празниците на „орлетата“. Силен мач за „жълто-черните“ направи Жоао Пауло.блиц.спорт

Домакините откриха резултата в 21-ата минута, когато Тодор Неделев беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Румен Сандев срещу Жоао Пауло. Само четири минути по-късно Станислав Костов изравни след грешка в защита на Яя Меледже.

В 29-ата минута Ботев възстанови аванса си. Омар Косоко се разписа след двойно подаване на Жоао Пауло. Точно преди почивката съдията Георги Давидов не даде чиста дузпа за гостите, след като Радослав Терзиев игра с ръка в наказателното поле.

Жоао Пауло увенча добрата си игра с попадение в 58-ата минута, когато от наказателното поле засече ниско подаване на пробилия по лявото крило Крум Стоянов. В добавеното време на мача Станислав Костов вкара второто си попадение в мача, след като малко преди това с удар от наказателното поле прати топката над вратата.

„Орлетата“ обаче нямаха време за стигнат до равенството и така ще зимуват на 11-о място в класирането с 19 точки. С този успех Ботев (Пловдив) събра 24 точки и излезе на седмо място.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – ПИРИН 3:2
1:0 Тодор Неделев (21-дузпа), 1:1 Станислав Костов (25), 2:1 Омар Косоко (29), 3:1 Жоао Пауло (58), 3:2 Станислав Костов (90+2)

Ботев (Пловдив): 22.Георги Георгиев, 2.Цветомир Панов, 5.Кристиан Димитров, 18.Радослав Терзиев, 25.Крум Стоянов, 10.Серкан Юсеин (80-15.Иван Кирев), 14.Яя Меледже, 8.Тодор Неделев (90-11.Кристиан Добрев), 20.Омар Косоко (71-45.Наско Милев), 37.Жоао Пауло , 9.Mилко Георгиев
Резерви: 99.Павел Петков, 3.Атанас Ташолов, 11.Кристиан Добрев, 15.Иван Кирев, 19.Атанас Пашалиев, 23.Петър Чалъков, 45.Наско Милев
Треньор: Николай Киров

Пирин: 76.Красимир Костов, 27.Костадин Ничев, 14.Стилиян Николов, 3.Румен Сандев, 4.Кристиян Кощърна, 30.Тодор Траянов (46-15.Димитър Благов), 18.Юлиян Попев (74-24.Антон Костадинов), 6.Орлин Старокин , 7.Тони Тасев (54-20.Кирил Грозданов), 19.Станислав Костов   , 11.Даниел Младенов
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 29.Александре Ханс, 15.Димитър Благов, 24.Антон Костадинов, 16.Венцислав Бенгюзов, 9. Владислав Златинов, 20.Кирил Грозданов
Треньор: Стефан Генов

Пловдив, клубна база на Ботев в Коматево
Съдия: Георги Давидов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ
1 – Начало на мача
19 – ДУЗПА за Ботев. Нарушение на Румен Сандев срещу Жоао Пауло е санкцинирано с 11-метров наказателен удар
21 –  ГОООЛ! Тодор Неделев е точен при удара си от бялата точка
25 –  ГОООЛ! Пирин изравни. Станислав Костов е точен с удар от наказателното поле след грешка на Яя Меледже
29 –  ГОООЛ! Ботев възстановява аванса си. Омар Косоко се разписа след двойно подаване с Жоао Пауло
44 – Удара на Юсеин от дъгата на наказателното поле, но Костов улови.
45 – Съдията Давидов подмина претенциите на Пирин за дузпа за игра с ръка на Радослав Терзиев. Повторенията показаха, че такова нарушение на правилника наисти има.
45+1 –  Край на първото полувреме
———————————————————-
46 –  Начало на второто полувреме
48 – Опасен далечен диагонален удар на Неделев, вратарят Костов изби в корнер
58 –  ГОООЛ! Трето попадение за домакините. Жоао Пауло се разписа след ниско центриране отляво на Крум Стоянов
90 – С удар от наказателното поле Станислав Костов би над вратата
90+2 –  ГОООЛ! Втори гол за Пирин. Станислав Костов беше точен след хубав пас на Димитър Благов