Тази вечер победи волейболът, каза Владо Николов

5505Добруджа 07 допусна втора домакинска загуба, а Левски спечели първа победа като гост. Срещата в зала Добротица завърши при резултат 2:3 в полза на гостите от София. Те бяха безапелационни в първата част, затваряйки гейма на 11:25. Силен начален удар, стабилно посрещане и добра игра в защита на сините не дадоха възможност на добруджанци да се окопитят и във втората част и тя завърши при 21:25. Публиката, напълнила до краен предел зала Добротица, не спря да се надява момчетата на Миро Живков да се вземат в ръце и те го сториха през другите два гейма, спечелвайки след оспорвана игра, съответно с 25:21 и 25:23, за да се стигне до тайбрек след 2 часа и 10 минути игра. Петият гейм, който по принцип приключва за десетина минути се игра точно 23 мин., Добруджа първи имаха възможност за мачбол при 14:13, но го пропуснаха и инициативата се прехвърли при Левски, които с повече спортен шанс успяха да затворят гейма с 19:17 и да спечелят мача с 2:3 гейма. Спас Байрев отбеляза 28 т., от които 9 аса. За Добруджа 07 най-добър реализатор в тази среща – Димитър Маринков с 19 точки и 3 аса.
Мачът се игра пред очите на Ген.секретар на БФВ Владо Николов, който заяви, че в зала Добротица е победил волейболът.
С актив от 24 т. Добруджа 07 запазва третото си място след първия полусезон.
Последният мач за тази година е на 22 декември в Двореца на културата и спорта, когато е срещата-реванш от турнира за Купата на ЦЕВ срещу Хурикаани, Финландия. Мачът ще се предава по БНТ, заяви президентът на Добруджа 07 Галин Господинов.