България разби Швейцария на старта на Евролигата

Момичетата на Марчело Абонданца отнесоха “шоколадите” с 3:0 гейма

Женският ни национален отбор по волейбол започна с победа в първия турнир в Група “В” на Европейската лига, който започна днес във Варна. Момичетата на Марчело Абонданца отнесоха Швейцария с 3:0 (25:17, 25:18, 25:11) в мач, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала “Конгресна” във Варна,БЛИЦ

Срещата започна много силно за българките, които бързо дръпнаха с 8:2 до първата техническа пауза, а до втората резултат бе 16:8, след серия от сервиси на Добриана Рабаджиева Българките продължиха спокойно и взеха гейма с убедителното 25:17.

Вторият гейм тръгна равностойно до 6:6, след което българските момичета поведоха с 8:6 след две атаки от втора линия на Елица Василева. До второто техническо прекъсване нашите водеха с 16:11 и без проблеми затвориха гейма при 25:18.

Третият гейм стартира отлично за момичетата на Марчело Абонданца, които поведоха с 8:1. Разликата набъбна до 16:4 на втората пауза в третия гейм, за да се стигне до крайното 25:11 и 3:0.

БЪЛГАРИЯ – ШВЕЙЦАРИЯ 3:0 (25:17, 25:18, 25:11)