Левски се върна към победите, Митов отмъсти на Ботев

6162

Левски победи Ботев с 2:0 у дома в среща от 25-ия кръг на Първа лига и се върна към победите под ръководството на Николай Митов. Треньорът , който преди време бе изгонен от феновете на “канарчетата” на първата си тренировка начело на “жълто-черните” днес нанесе 18-о поредно поражение на пловдивчани на “Герена”.БЛИЦ.СПОРТ

“Сините” загубиха от Берое в предишния кръг, но тази вечер не допуснаха изненада и твърдо остават номер 2 в класирането преди разделянето на шампионата на първа шестица и втора осмица, където ще играе Ботев.

Роман Прохазка откри резултата в 16-ата минута, а Бабатунде Адениджи удвои в 63-ата, за да осигури победата в двубой с малко чисти голови положения, който стартира с напрежение между фенове по трибуните.

ЛЕВСКИ – БОТЕВ 2:0
1:0 Роман Прохазка (16′), 2:0 Бабатунде Адениджи (63)

Двубоят по минути:
1′ Начало на мача.
8′  Жълт картон за Антонио Вутов.
15′  Опасно центриране отляво, Виана се размина с откриване на резултата
16′  ГООООЛ за Левски!!! Прохазка бележи с удар извън наказателно поле, след като защитата на Ботев не успя да отбие добре центриране на Минев.
19′ Разбъркване пред вратата на Левски,  но не се стигна до удар във вратата.
27′  Жълт картон за Антон Огнянов.
29′  Смяна за Ботев. Излиза Иван Чворович, в игра Георги Георгиев.
31′ Адениджи проби към наказателно поле, но бе спрян на границата му.
41′ Аниете стреля от пряк свободен удар, но ударът му премина над вратата.
43′ Центриране пред вратата на Ботев, Георгиев боксира, след което получи удар.
45′ Край на първата част.
45′ Начало на второто полувреме.
45′  Смяна за Ботев. Излиза Крум Стоянов, в игра Фелипе Бризола.
55′  Яблонски стреля с глава, след като засече центриране на Антон Огнянов, но топката премина встрани.
60′  Жълт картон за Яя Меледже.
63′  ГОООООЛ за Левски!!! Антон Огнянов пусна топката остро към вратарското поле и Адениджи я прати в мрежата.
66′  Смяна за Левски. Излиза Франсис Нар, в игра Сукуна.
68′  Последна смяна за Ботев. Излиза Вутов, в игра Косоко.
71′  Жълт картон за Давид Яблонски
71′  Жълт картон за Фернандо Виана
75′  Смяна за Левски. Излиза Антонио Аниете, в игра Божидар Краев.
82′  Последна смяна за Левски. Излиза Минев, в игра Александров.
85′  Жълт картон за Омар Косоко.
90′ Край на мача.

Резултат с изображение за левски логоЛЕВСКИ: 89. Николай Кръстев, 15. Роман Прохазка , 2. Сържан Лукин, 28. Давид Яблонски , 14. Веселин Минев ( 5. Александър Александров), 70. Георги Костадинов, 27. Мехди Бурабия, 20. Антонио Аниете ( 12. Божидар Краев), 7. Франсис Нар ( 26. Амаду Сукуна), 18. Антон Огнянов , 17. Бабатунде Адениджи
Резерви: 21. Божидар Митрев, 3. Димитър Пиргов, 8. Джереми Де Нойер,  25. Александър Александров

Резултат с изображение за ботев  логоБОТЕВ: 99. Иван Чворович (22. Георги Георгиев), 2. Цветомир Панов, 4. Виктор Генев, 18. Радослав Терзиев, 24. Лазар Марин, 25. Крум Стоянов(7. Филипе Бризола), 14. Меледже , 17. Лъчезар Балтанов, 39. Антонио Вутов ( 20. Омар Косоко ), 8. Тодор Неделев, 9. Фернандо Виана
Резерви: 5. Кристиян Димитров, 10. Серкан Юсеин, 19. Борис Тютюков, 26. Радослав Апостолов

Стадион: “VIVACOM Arena Георги Аспарухов”
Главен съдия: Волен Чинков