Монтана поведе на Добруджа в полуфиналната серия

6185

Волейболистите на Монтана обърнаха шампионите от Добруджа 07 с 3:1 (20:25, 25:19, 25:21, 27:25) в първата полуфинална среща от Суперлигата. Така възпитаниците на Даниел Пеев поведоха в серията, която се играе до три успеха от пет срещи.БЛИЦ.СПОРТ

Гостите започнаха по-добре двубоя и поведоха в резултата след 25:20 в първия гейм. Във втората част домакините дръпнаха още в самото начало и изравниха резултата след 25:19.

Третият гейм предложи най-много емоции и обрати. Гостите водеха с 8:2 при първото техническо прекъсване, но домакините записаха 6 аса и спечелиха гейма с 25:21.

Играчите на Даниел Пеев водеха почти през цялата четвърта част и в края й имаха три мачбола. Едва при третия опит те успяха да затворят мача с 27:25 и да постигнат победа.

Жулиен Георгиев бе най-резултатен с 22 точки, а Димитър Маринков добави 17 за гостите. За Монтана Минчо Минчев завърши със 17 точки, а Николай Къртев записа 13 точки.

Втората среща е утре отново в зала „Младост” в Монтана от 18:00 часа.