Славия си подари победа за 104-ия рожден ден

6245

Навръх 104-ия си рожден ден Славия спечели минимално с 1:0 при визитата си на Верея в Стара Загора в среща от 27-ия кръг на Първа лига – иначе казано първи кръг в група “А” на долната осмица след обособяването на челна шестица и долна осмица.

Двата отбора си бяха разменили по една победа в редовния сезон – Славия спечели у дома с 3:1, докато отборът на Александър Томаш се наложи с 3:0 на „Трейс Арена“.

Днес бразилецът Елиаш да Силва записа своя юбилеен 150-и мач в българското първенство, след като започна като титуляр за Верея. Дебютът му бе на 3 март 2012 година с екипа на Берое при загубата на старозагорци с 0:3 от Лудогорец в Разград.БЛИЦ.СПОРТ

Първото полувреме бе изключително равностойно и без кой знае колко положения за гол пред двете врати. Най-изгодното от тях бе за Верея в 20-ата минута, когато Педро Еуженио изпълни пряк свободен удар извън наказателното поле и топката среща напречната греда. При опита си да отрази удара Георги Петков получи контузия и лекарският екип на “белите” влезе на терена, но вратарят се изправи на крака и продължи мача.

След почивката картината на терена не се промени особено и играта продължи да бъде равностойна. В 76-ата минута Педро Еуженио шутира опасно, но Георги Петков спаси и изби в корнер. Пет минути по-късно след центриране от фаул Педро Еуженио отправи удар с глава и Георги Петков отново спаси.

На свой ред гостите също имаха шанс да поведат, но след удар на Йомов вратарят Аргилашки се намеси решително. В 86-ата минута обаче Божидар Васев нахлу по дясното крило и центрира, а влезлият като резерва Ивайло Йорданов се разписа с глава и донесе победа за Славия.

С втората си победа при гостуване този сезон „белите“ излязоха на второ място в групата, което дава спокойствие както за оцеляването в елита и отваря път към плейофите за последната евроквота.

ВЕРЕЯ – СЛАВИЯ 0:1
0:1 Ивайло Димитров (86)

Верея: 12.Георги Аргилашки, 2.Самуел Инкоом, 86.Иван Бандаловски  , 3.Владимир Зафиров, 21.Здравко Илиев, 10.Елиаш  , 26.Селим Керкар, 8.Осман Балде (4614.Георги Андонов), 20.Венцислав Бенгюзов (57 25.Георги Ангелов), 32.Васил Калоянов (7118.Янислав Иванов), 77.Педро Еуженио
Резерви: 1.Пламен Колев, 18.Янислав Иванов, 33.Мирослав Енчев, 11.Илиян Йорданов, 6.Илиас Хасани, 25.Георги Ангелов, 14. Георги Андонов
Tреньор: Александър Томаш

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 8.Божидар Васев, 9.Сердер Сердеров   (907.Наско Милев), 11.Георги Пашов, 13.Стефан Велков  , 15.Петко Христов, 17.Стефан Велев, 19.Калоян Кръстев (59 14.Ивайло Димитров ,), 27.Емил Мартинов, 66.Абуд Омар  , 73.Иван Минчев (7135.Георги Йомов)
Резерви: 12.Марио Кирев, 4.Андреа Христов, 7.Наско Милев, 10.Янис Карабельов, 14.Ивайло Димитров, 18.Данил Майков, 35.Георги Йомов
Треньор: Владимир Иванов

Стара Загора, стадион “Трейс Арена”
Съдия: Ивайло Стоянов (Петрич)

Срещата по минути:
1 – Начало на мача!
5- равностойни първи минути.
7 – първи по-сериозен удар за домакините, но Керкар шутира покрай вратата на Славия.
18 – първи шут на “белите” към вратата на Георги Аргилашки, но след удара на Стефан Велев топката излезе в аут.
20 – ГРЕДА! Педро Еуженио изпълни пряк свободен удар извън наказателното поле и топката среща напречната греда.
21 – при опита си да отрази удара на Еуженио Георги Петков получи контузия и лекарският екип на “белите” влезе на терена, но вратарят се изправи на крака и продължава мача.
34 – последните десетина минути са спокойни без положения пред двете врати.
38 – Божидар Васев шутира високо над вратата на домакините.
40 – Любопитен момент. Главният съдия отсъжда аут за Славия, но след реакция от страничния рефер е назначен корнер в полза на Верея.
45+1 – Край на първото полувреме!

46 – Начало на втората част!
56 – Бенгюзов шутира от далечна дистанция в аут покрай вратата на Славия.
61 –   Бандаловски от домакините получава първия жълт картон в мача.
71 – Пробив на Андонов завършва с успореден пас, но топката е изчистена в корнер от Пашов.
76 – Педро Еуженио шутира опасно, но вратарят Георги Петков спасява и избива в корнер.
80 – Стефан Велков от гостите е официално предупреден.
81 – След центриране от фаул Педро Еуженио отправи удар с глава и Георги Петков спаси.
82 – Славия също можеше да вкара гол след удар на Йомов от далечна дистанция, но вратярят Аргилашки спаси с вещшина.
86 – ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! Божидар Васев нахлу по дясното крило и центрира, а влезлият като резерва Ивайло Димитров се разписа с глава за 0:1.
88 – Предупреждение за записалия юбилеен 150-и мач в българския елит Елиаш.
89 – Жълт картон и за Абуд Омар от Славия.