Ботев на финал за Купата, грозни сцени в края

6339

Ботев (Пловдив) се класира за финала на турнира за Купата на България. “Канарчетата” завършиха при 1:1 с Верея (Стара Загора) и след 1:0 като гост в първата среща, ще участват в битката за трофея.БЛИЦ.СПОРТ

Ботев откри резултата в 34-ата минута с попадение с глава на Антонио Вутов, който получи центриране от Неделев. Само няколко минути преди това гол на гостите бе отменен заради нарушение на Бандаловски. Верея все пак записа попадение в мача и след час игра Васил Калоянов оформи крайното 1:1 след грешка на вратаря на домакините.

След последния съдийски сигнал Иван Бандаловски поиска обяснение от рефера Ангел Ангелов и бе изгонен с два бързи жълти картона.

Съперник на Ботев във финала най-вероятно ще е шампионът Лудогорец, който победи Литекс с 4:0 в първата среща от полуфиналите.

Двубоят по минути:

1′ Начало на мача.
31′  ОТМЕНЕН ГОЛ в полза на Верея за фаул на Иван Бандаловски срещу вратаря на Ботев.
34′  ГООООЛ за Ботев. Антонио Вутов бележи с глава след меко центриране на Тодор Неделев.
45′ Край на първата част.
—————————————–
46′ Начало на втората част.
61′  ГООООЛ за Верея. Васил Калоянов бележи след грешка на вратаря на Ботев, който увисна след центриране.
90′ Край на мача.

Резултат с изображение за ботев пловдивБОТЕВ: 22. Г. Георгиев, 2. Панов, 18. Р. Терзиев, 4. Генев, 24. Марин, 14. Меледже, 17. Балтанов, 7. Бризола ( 26. Р. Апостолов), 8. Неделев, 39. Вутов  (10. Юсеин ), 20. Косоко  ( 9. Виана)
Резерви: 99. Чворович, 5. Кр. Димитров, 77. Милко Георгиев, 19. Тютюков

Резултат с изображение за верея фкВЕРЕЯ: 1. Пл. Колев, 21. Здравко Илиев ( 11. Ил. Йорданов), 86. Бандаловски, 3. Вл. Зафиров, 2. Инкоом , 25. Г. Ангелов , 10. Елиаш ( 4. Бен Джемиа), 77. Педро Еуженио, 14. Г. Андонов, 7. Цветанов ( 26. Керкар), 32. Калоянов
Резерви: 99. Стоян Димитров, 5. Мунин, 6. Хасани, 33. Енчев