Берое спечели в Горна Оряховица с автогол

6358

Локомотив (Горна Оряховица) загуби у дома от Берое с 0:1 в мач от Група “Б” на втората осмица в първенството. Така тимът от Стара Загора спря серията си от 4 поредни мача без успех и прекъсна тази на „железничарите” от 4 поредни домакинства без загуба.БЛИЦ.СПОРТ

Гостите от Стара Загора бяха по-активни през първата част, но не успяха да стигнат до кои знае колко чисти шансове за гол. Домакините също не предложиха нищо интересно в предни позиции.

След почивката настойчивостта на Берое даде резултат едва в края на мача. В 88-ата минута Кохей Като центрира в наказателното поле на домакините, където резервата Борислав Цонев засече топката, а тя промени траекторията си след рикошет в Милен Желев и в крайна сметка влезе във вратата. Попадението за гостите бе регистрирано като автогол на Желев.

След този успех Берое събра актив от 40 точки и остава втори на две точки зад Пирин. Локомотив (Горна Оряховица) е последен в групата с 27 точки и изостава само на точка зад Нефтохимик.

ЛОКОМОТИВ (Горна Оряховица) – БЕРОЕ 0:1
0:1 Милен Желев (88-автогол)

Локомотив<br />(Горна Оряховица)
ЛОКО (Горна Оряховица): 91.Николай Банков (46 Петър Денчев), 8.Милен Желев , 5.Мартин Кавдански , 15.Жан Амброуз, 6.Атанас Фиданин, 27.Игор Джоман, 23.Юлис Ндонг, 38.Аристоте Фунду, 23.Владислав Узунов (7111.Красен Трифонов), 28.Мохамед Бен Отман (79 9.Софиен Муса), 14.Рaхави Кифуети
Резерви: 16.Петър Денчев, 33.Стефан Цонков, 37.Венцислав Керчев, 4.Николай Христов, 11.Красен Трифонов, 9.Софиeн Муса, 77.Любомир Генчев
Tреньор: Александър Димитров

Берое<br />(Стара Загора)
БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 19.Пламен Тенев, 24.Венцислав Василев, 5.Асен Георгиев, 28.Веселин Пенев, 15.Георги Динков, 4.Кохей Като, 3.Карлос Охене (7311.Виле Салмикиви), 91.Ерик Почански (8023.Борислав Цонев), 24.Матеас Делич (6718.Атанас Зехиров), 10.Жуниор Мапуку
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 13.Никола Гавов, 18.Атанас Зехиров, 23.Борислав Цонев, 30.Атанас Панов, 33.Надим Ангелов, 11.Виле Салмикиви
Треньор: Ферарио Спасов

Горна Оряховица, стадион “Локомотив”
Съдия: Владимир Вълков

Срещата по минути:
1 – Начало на мача.
21 – Почански подава на Динков, който стреля от границата на наказателното поле, Банков успява да избие в корнер рикоширалата топка.
27 – Разбъркване в наказателното поле на Берое след центриране на Бен Отман. На два пъти Фунду стреля, но бранителите в зелено се справиха.
36 – Удар на Почански преминава над вратата на домакините.
45 – Край на първото полувреме.
—————–

46 – Начало на втората част.
48 – Бърза атака за Берое, при която Пенев намери делич, а той с едно докосване се опита да изведе Мапуку зад отбраната. Нападателят обаче бе изпреварен от Денчев.
50 – Бен Отман стреля от дъгата, но Перниш улови.
60 – Бен Отман получава картон за реплика към рефера.