Хегемонията на Лудогорец продължава! Шеста поредна титла за “орлите”!

6388

Лудогорец е шампион на България за шести пореден път! Разградчани победиха с 3:0 като гост Локомотив (Пловдив) и са недостижими на върха с аванс от 19 точки пред ЦСКА и Левски, които имат по мач по-малко. Головете вкараха Абел Анисе, Вандерсон и Натанаел.БЛИЦ.СПОРТ

Това е и най-рано спечелената титла от “орлите”. С постигнатото днес играчите на Георги Дерменджиев подобриха постижението си от 2014 година, когато завоюваха шампионската купа на 7 май.

Най-щастлив бе треньорът Дерменджиев, който призна пред срещшата, че за него ще бъде много специален момент да стане шампион на “Лаута”, където е градил кариера като футболист.

В самият двубой с Локомотив (Пловдив) разградчани поведоха в резултата в  11-ата минута, когато Вандерсно центрира от корнер, а Анисе изпревари защитата и с глава вкара.

“Смърфовете” пък пропиляха няколк положения през първата част.

В самият край на полувреме грозни сцени завършиха с двама изгонени – Димитър Велковски от домакините и капитана на Лудогорец Светослав Дяков.

Велковски влезе остро на Марселиньо, след което двамата паднаха един върху друг. Дяков пък стигна до Велковски и го удари в лицето.

Йорданов мигновенно показа червен картон на Дяков, след което изчака Велковски да се изправи и също го прати под душовете.

През второто полувреме Лудогорец спокойно изчкаваше своите шансове, докато натискът на Локомотив не даде резултат. Победата и титлата бяха подпечатани в 74-ата минута, когато Вандерсон напредна с топката, достигна почти до наказателното поле на домакините и с  много добре насочен удар направи резултата 2:0 в полза на Лудогорец.

Третият гол бе дело на Натанаел в 81-ата минута. Бразлиският бек получи топката от Вандерсон, навлезе в наказателното поле и с хубав удар направи резултата класически.

След последния съдийски сигнал играчите на Георги Дерменджиев изпаднаха в бурна радост от поредната завоювана титла, която продължи хегемонията на тима в България.

Локомотив (Пловдив) – Лудогорец – 0:3
0:1 Абел Анисе (11), 0:2 Вандерсон (74), 0:3 Натанаел (81)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3- Защитник на Локо стреля с глава от непосредствена близотс, но по чудо топката не влиза във вратата
11- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Вандерсно центрира от корнер, а Анисе изпревари защитата и с глава вкара!
33- Далечен удар на Мисиджан беше спасен от Пиргов
40- Марселиньо се озова на отлична стрелкова позиция, но ударът му профуча над вратата
45- Светослав Дяков от Лудогорец и Димитър Велковски от Локомотив (Пловдив) получиха директни червени картони. Халфът на домакините фаулира Анисе, след което влезе в разправия с него. Дяков пък се поддаде на емоциите и удари без топка съперника си.
45+3- Край на първото полувреме
__________________________________________
46- Начало на второто полувреме
65- След центриране от корнер Виданов беше на голова ситуация, но не сполучи да изравни резултата
74-ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Вандерсон напредна с топката, стигна в близост до наказателното поле и с много добре насочен удар направи 2:0 за гостите!
81- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Натанаел бе изведен от Вандерсон, навлезе в наказателното поле и реализира за 3:0 в полза на шампионите!
90- 2 минути продължение
90+2- Край на мача! Лудогорец отново е шампион на България!

Резултат с изображение за фк локомотив пловдив
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 38.Илко Пиргов, 14.Иван Горанов, 15.Димитър Везалов, 6.Кирил Котев, 71.Пламен Крумов (64-20.Пауло Серджо), 5.Павел Виданов, 10.Веселин Марчев (78-77.Дино Мартинович), 19.Димитър Велковски, 9.Дани Кики (60-27.Димо Бакалов), 39.Парвиз Умарбаев, 11.Мартин Камбуров
Треньор: 16.Ясеин Ел Харуби, 3.Александър Тунчев, 4.Стефан Йевтоски, 20.Пауло Серджо, 27.Димо Бакалов, 77.Дино Мартинович, 23.Мигел Анхел Луке
Треньор: Войн Войнов

Резултат с изображение за фк лудогорецЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос,  5.Хосе Луис Паломино, 27.Козмин Моци, 18.Светослав Дяков, 88.Вандерсон (86-19.Александър Василев), 12.Абел Анисе, 8.Лукас Саша, 93.Върджил Мисиджан (66-10.Густаво Кампаняро), 6.Натанаел (83-37.Жоао Пауло), 22.Джонатан Кафу, 84.Марселиньо
Резерви: 51.Васил Симеонов, 19.Александър Василев, 32.Игор Пластун, 10.Густаво Кампаняро, 98.Светослав Ковачев, 11.Жуниор Кишада, 37.Жоао Пауло
Треньор: Георги Дерменджиев