Нефтохимик възкръсна срещу Локо (ГО)

6396

След серият лоши резултати и драма с треньорския пост Нефтохимик възкръсна и победи с 4:1 Локомотив (Горна Оряховица) у дома с 3:1. Иван Вълчанов, Галин ИВанов и на два пъти Владислав Романов се разписаха за тима на Христо Янев, а за гостите точен от дузпа бе Атанас Фиданин.СПОРТ.БЛИЦ

Нефтохимик натисна в началото и игра добре през първата част, а първото попадение дойде в 36-ата минута, когато Дюлгеров стреля, топката рикошира, а Иван Вълчанов със страхотен удар от въздуха прати топката във вратата.

В началото на второто полувреме “шейховете” удвоиха преднината си. Галин Иванов получи топката около точката на дузпата при добра атака на домакините и направи резултата 2:0 със силен удар.

В 61-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Хашев игра с ръка в собственото си наказателно поле. Капитанът Атанас Фиданин бе безкомпромисен и с мощен удар намали резултата.

Владислав Романов обаче подпечата победата на Нефтохимик с гол в 71-ата минута.

В последната секунда на добавеното време Галин Иванов получи топката при бърза контраатака на домакините, пусна към Романов, който с шпагат вкара за крайното 4:1.

Така в плейофите за оставане в елита Нефтохимик ще се изправи срещу Монтана, а Локо (ГО) ще мери сили със Славия.

Нефтохимик – Локо (ГО) 4:1
1:0 Иван Вълчанов (36), 2:0 Галин Иванов (48), 2:1Атанас Фиданин (64-дузпа), 3:1 Владислав Романов (71), 4:1 Владислав Романов (90+5)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
16- Бен Отман падна в наказателното поле на Нефтохимик, но съдията правилно не отсъди дузпа
22- Хубав удар с глава на Йордан Йорданов, който мина на сантиметри покрай вратата
36- ГОЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Дюлгеров стреля, топката рикошира, а Иван Вълчанов със страхотен удар от въздуха прати топката във вратата!
45- Край на първото полувреме
_______________________________
46- Начало на второто полувреме
48- ГОЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Галин Иванов получи топката около точката на дузпата при добра атака на домакините и направи резултата 2:0 със силен удар
61- Дузпа за Локомотив! Георги Хашев удари топката с ръка след удар с глава на Джоман!
64- ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Атанас Фидадин с мощен шут бележи отсъдената дузпа!
67- Галин Иванов излезе сам срещу Денчев, но ударът му бе избит с крак от вратаря на гостите
71- ГОЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Хазуров изведе Галин Иванов, който задържа и пусна чудесен пас към Романов, а той с мощен удар в долния ляв ъгъл направи 3:1!
90+-5-  ГОЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Галин Иванов получи топката при бърза контраатака на домакините, пусна към Романов, който с шпагат вкара за крайното 4:1
90+6- Край на мача
НЕФТОХИМИК: 1.Янко Георгиев, 17.Ранди Онуоха, 2.Костадин Велков, 20.Яни Пехливанов, 3.Георги Хашев (90-25.Ангел Грънчов), 13.Йордан Йорданов, 7.Иван Вълчанов (85-32.Любомир Божинов), 8.Николай Дюлгеров, 24.Костадин Хазуров (80-15.Живко Петков), 11.Владислав Романов, 10.Галин Иванов
Резерви: 33.Ивайло Василев, 71.Илия Миланов, 25.Ангел Грънчов, 26.Виктор Хомей, 32.Любомир Божинов, 19.Михаел Орачев, 15.Живко Петков
Треньор: Христо Янев

Локо (ГО): 16.Петър Денчев, 5.Мартин Кавдански, 6.Атанас Фиданин, 15.Жан Амброуз, 27.Игор Джоман, 38.Аристоте Фунду (77-11.Красен Трифонов), 14.Рихави Кифуети, 28.Мохамед бен Отман, 22.Карл Мадианга, 8.Милен Желев, 4.Николай Христов (46-9.Софиан Муса)
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 37.Венцислав Керчев, 33.Стефан Цонков, 11.Красен Трифонов, 23.Владислав Узунов, 77.Любомир Генчев, 9.Софиан Муса
Треньор: Александър Димитров