Берое взе точка от “орлетата”

6399

Пирин и Берое завършиха 1:1 в мач от 31-ия кръг във втората осмица, група Б на Първа лига. Гостите пристигнаха в Благоевград с доста кадрови проблеми. Те бяха включили в групата за визитата в Благоевград собствените юноши Станчев и Гавов. БЛИЦ.СПОРТ

След предпазливо начало първи ликуваха домакините. Станислав Костов откри резултата в 27-ата минута. Бившият нападател на Берое размени пасове с Тони Тасев пред пеналта и препарира със силн шут безпомощния Душан Перниш за 1:0! В 34-ата минута Жуниор Мапуку можеше да изравни, но пропусна от чиста позиция.

След почивката беройци взеха инициативата и организираха няколко опасни контраатаки към вратата на съперника. Секунди след подновяването на играта Перниш се намеси съобразително и отне топката от краката на Тасев, който беше се озовал на голова позиция.

В 63-ата минута Мапуку получи пас от резервата Карлос Охене между централните защитници на Пирин. Таранът финтира вратаря Макенджиев, след което вкара в празната мрежа за 1:1. В 79-ата минута гредата спаси Пирин след опасен шут на резервата Борислав Цонев.

Със спечелената точка тимът на треньора Милен Радуканов запази първото място в група Б. “Орлетата” имат 43 точки, Берое е с 41.

ПИРИН – БЕРОЕ 1:1
1:0 Станислав Костов (27), 1:1 Жуниор Мапуку (63)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
2-10 – Скучна игра, липсват интересни положения на терена.
27- ГООЛ за ПИРИН! Станислав Костов откри резултата. Бившият нападател на Берое размени пасове с Тони Тасев пред пеналта и препарира със силн шут безпомощния Душан Перниш за 1:0!
34 – Пропуск на Мапуку от Берое.
45+2 – Край на първото полувреме.

_______________________________
46 – Начало на второто полувреме.
47 – Перниш се намеси съобразително и отне топката от краката на Тасев, който беше се озовал на голова позиция.
63 – ГООЛ за БЕРОЕ! Жуниор Мапуку изравни резултата, след като получи пас от резервата Карлос Охене между централните защитници на Пирин. Таранът финтира вратаря Макенджиев, след което вкара в празната мрежа за 1:1.
79 –
Греда! Цонев стреля опасно и топката се отбива от гредата на Пирин. Вратарят Макенджиев докосва леко топката.
90+3 – Край на мача.

Пирин: Благой Макенджиев, Юлиан Попев, Румен Сандев , Стилиян Николов, Тодор Траянов, Костадин Ничев, Станислав Костов , Даниел Младенов (86 – Орлин Старокин), Иван Цветков, Рос Дженкинс, Тони Тасев (72 – Кристиян Кощърна)

(Красимир Костов, Марио Топузов, Алешандре Ханс, Кирил Грозданов, Орлин Старокин, Васил Божинов)

Треньор: Милен Радуканов

Берое: Душан Перниш, Веселин Пенев, Георги Динков, Пламен Тенев, Асен Георгиев, Венцислав Василев , Кохей Като (46 – Карлос Охене), Мартин Райнов, Ерик Почански (82-Виле Салмикиви), Матеас Делич (59 – Борислав Цонев), Жуниор Мапуку

(Михаил Михайлов, Никола Гавов, Иво Иванов, Денислав Станчев)
Треньор: Ферарио Спасов