ЦСКА се подхлъзна срещу Локо (Пд) и дръпна само с 4 точки пред Левски

6458

ЦСКА се подхлъзна у дома и завърши 0:0 с Локомотив (Пловдив) в среща от 33-ия кръг на Първа лига. Така „армейците” дръпнаха с 4 точки пред Левски в битката за второто място в първата шестица.БЛИЦ.СПОРТ

“Червените” нямат загуба в последните си 7 мача, в които постигнаха 5 победи и две равенства, но за първи път началото на плейофната фаза не успяха да вкарат гол. Те доминираха през целия мач, но така и не успяха да преодолеят отбраната на „смърфовете” и вратаря им Илко Пиргов.

През първата част Фернано Каранга на три пъти пропусна да се разпише след центрирания в наказателното поле на гостите, които имаха шанс в четвъртата минута при центриране на Димо Бакалов, но тогава Антон Недялков изчисти топката малко пред голлинията. Локомотив рядко застрашаваше вратата на Георги Китанов с неточни удари на Умарбаев и Бакалов.

През второто полувреме головите положения намаляха, а най-чистото от тях бе пред Кирил Десповодов, който в 63-ата минута бе изведен чудесно от Фернандо Каранга, но на празна врата не намери целта.

В 85-ата минута Мартин Камбуров се опита да прехвърли Георги Китанов от центъра, но шутира твърде неточно. В последните секунди Павел Виданов си изкара втори жълт картон за бавене на играта при изпълнение на тъч и гостите доиграха мача в намален състав.

След равенството ЦСКА остава на второ място с 63 точки и на 4 пред Левски. Локо (Пд) е пети с 46 точки и запазва шансове за четвъртото място, изоставайки на 3 точки от Дунав.

ЦСКА – Локомотив (Пловдив) 0:0

ЦСКА: 12.Георги Китанов, 3.Антон Недялков, 27.Николай Бодуров, 4.Божидар Чорбаджийски, 23.Александър Дюлгеров, 20.Петрус Бумал (60 6.Рубен Пинто), 17.Давид Симао, 7.Кевин Меркадо (7426.Густаво Кулма), 8.Кевин Кубемба (68 21.Руи Педро), 9.Фернандо Каранга, 19.Кирил Десподов
Резерви: 30.Александър Конов, 10.Арсенио Нунеш, 26.Густаво Кулма, 21.Руи Педро, 6.Рубен Пинто, 11.Станислав Манолев, 2.Стойчо Атанасов
Треньор: Стамен Белчев
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 38.Илко Пиргов, 15.Димитър Везалов, 6.Кирил Котев (71 3.Александър Тунчев), 71.Пламен Крумов, 5.Павел Виданов , 19.Ванчо Траянов , 10.Веселин Марчев, 20.Пауло Серджо (60 4.Стефан Йевтоски), 27.Димо Бакалов, 39.Парвиз Умарбаев, 9.Дани Кики (64 – Мартин Камбуров).
Резерви: 16.Ясеин Ел Харуби, 2.Архан Илиф, 3.Александър Тунчев, 4.Стефан Йевтоски, 37.Димитър Законов, 77.Дино Мартинович, 11.Мартин Камбуров
Треньор: Войн Войнов

София, стадион “Българска Армия”
Съдия: Ивайло Стоянов (Петрич)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3 – Кирил Десподов центрира от корнер и Фернандо Каранга игра с глава, но не създаде проблеми за вратаря Илко Пиргов.
4 – Недялков чисти топката пред голлинията след центриране на Димо Бакалов от гостите.
10 – След центриране в наказателното поле на гостите Фернандо Каранга отправи удар с глава и топка мина на сантиметри покрай вратата.
15 – Парвис Умарбаеш шутира от далечна дистанция, но неточно покрай вратата на Георги Китанов.
20 – Нов пропуск на Каранга след центриране на Кирил Десподов от корнер и удар с глава, след който топката премина встрани от вратата на гостите.
22 – Кевин Меркадо отправи точен удар, но топката отиде право в ръцете на Илко Пиргов.
26 – Кубемба шутира от далеч, но встрани от вратата на Локомотив.
32 – Бакалов проби отляво и шутира, но топката мина до лявата греда.