Драма, бой, червени картони и класа от Иван Цветков в Благоевград

6464

Драматични последни 10 минути белязаха първия двубой от плейофите за участие в Лига Европа между Пирин и Верея. Срещата се игра в Благоевград и завърши при резултат 1:1. За домакините попадението бе дело на голямия и неостаряващ Иван Цветков, а Иван Бандаловски изравни в последната секунда.БЛИЦ.СПОРТ

Срещата се запомни с голямо меле на терена, което завърши с два червени картона. Изгонени бяха Аймен Суда от Пирин и Пердо Еуженио от Верея. Мелето се разигра в последните минути, а  него се намеси дори Милен Радуканов.

Самият мач бе равностоен през всичките 90 минути, като нападенията и на двата тима изпуснаха няколко положения. В 80-ата минута Иван Цветков показа, че за футбола няма стари и млади, а можещи и неможещи. Нападателят, който влезе като резерва, вкара с брилянтно изпълнение на фаул от около 25 метра. Той бе отсъден за игра с ръка на вратаря на Верея извън наказателното поле, за което обаче той получи само жълт картон от съдията Станислав Ставров.

В последната секунда на продължението Верея получи право да изпълни корнер, а защитата не се намеси добре. На 2 метра от вратата Бандаловски с ножичен удар изравни.

Всичко ще се реши в ревяанша между двата тима, който е на 20 май в Стара Загора.

Крайният победител от двойката, ще се изправи срещу победителя от другия елиминационен плейоф – Ботев – Берое. Първата среща бе спечелена с 3:0 от “канарчетата”. Tогава ще бъде определен отборът, заемащ седмото място в Първа лига. Той ще играе срещу третия или четвъртия за квота за Лига Европа.

Пирин – Верея 1:1
1:0 Иван Цветков (81), 1:1 Иван Бандаловски (90+3)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
13- Опасен шут от далечно разстояние на Педро Еуженио, но Макенджиев се намеси добре
16- Грешка на Зафиров, Костов открадна топката и излезе сам срещу вратаря, но топката му бе избита в последния момент
28- Много опасен удар на Костов от наказателното поле, но Николай Колев изби с крак в корнер
37- Керкар се размина с топката на два метра от вратата на Пирин
45- Край на първото полувреме!
______________________________
46- Начало на второто полувреме
46- Еуженио изкочи сам срещу Макенджуиев, прехвърли го, но топката кацна върху вратата
63- Керка стреля силно, но в ръцете на Макенджиев
72- Две поредни възможности пред Верея. Първият удар летеше към опазнената врата, но се удари в гръб на бранител, а при втория Макенджиев улови
79- Пламен Колев излезе извън наказателното поле и игра с ръце с топката, но реферът му даде само жълт картон!
80- ГОЛ ЗА ПИРИН! Неостаряващият Иван Цветков показа как се изпълнява пряко свободен удар и прати топката неспасяемо в мрежата за 1:0!
83- Голямо меле на терена! Суда и Педро Еуженио се сдърпаха, след което се намесиха всички футболисти и дори Милен Радуканов
85- Червен картон за Аймен Суда! След мелето футболистът на Пирин е изгонен, а Еуженио получава жълт картон!
86- Червен картон и за Еуженио. След секунди той получи втори жълт картон и също потегли към събелкалнята!
90+3- ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ! Иван Бандаловски изравнява с ножичен удар от 2 метра, след неизчистена от защитата топка!
90+4- Край на мача!

Пирин: 22.Благой Макенджиев, 4.Кристиян Кощрна (72-10.Аймен Суда), 18.Юлиан Попев, 14.Стилиян Николов, 21.Александър Башлиев, 24.Антон Костадинов, (60-8.Иван Цветков) 27.Костадин Ничев, 9.Рос Дженкинс, 7.Тони Тасев (57-6.Орлин Старокин), 11.Даниел Младенов, 19.Станислав Костов
Резерви: 76.Красимир Костов, 29.Алешандре Ханс, 30.Тодор Траянов, 6.Орлин Старокин, 15.Димитър Благов, 10.Аймен Суда, 8.Иван Цветков
Треньор: Милен Радуканов

ВЕРЕЯ: 1.Пламен Колев, 21.Здравко Илиев, 3.Владимир Зафиров, 71.Иван Бандаловски, 32.Васил Калоянов (67-17.Валери Домовчийски), 20.Венцислав Бенгюзов (81-10.Елиаш), 89.Самуел Инкоом, 89.Илиян Йорданов (27-26.Селим Керкар), 77.Педро Еуженио,  14.Георги Андонов, 8.Осман Балде
Резерви: 99.Стоян Димитров, 5.Илия Мунин, 33.Мирослав Енчев, 4.Селим Бен Джемия, 26.Селим Керкар, 10.Елиаш, 17.Валери Домовчийски
Треньор: Александър Томаш