Славия с важна стъпка към оцеляването, разби Локо (ГО

6472

Славия се спаси на практика от изпадане от Първа лига. “Белите” победиха Локомотив (Горна Оряховица) с 3:0 като гост в първа среща от полуфиналния плейаут за оставане и си осигуриха комфортен аванс преди реванша у дома. Цяло чудо трябва да стане, най-старият столичен отбор да се срине във Втора лига.БЛИЦ/СПОРТ

Това беше и победен дебют за новия старши треньор на Славия Златомир Загорчич. В герой на мача се превърна Ивайло Димитров, който заби два от головете.

След силно начало „белите“ отстъпиха инициативата на домакините към 15-ата минута. Момчетатана треньора Александър Димитров обаче така и не успяха да създадат реално голово положение пред вратата на Георги Петков. В редките моменти, когато беше застрашен, ветеранът се намесваше авторитетно.

В 7-ата минута гол за Славия не беше зачетен заради засада на Сердеров. В 20-ата апасен удар на Стефан Велев прелетя покрай вратата на домакините. Секунди преди почивката Минчев проби отляво и центрира отлично в пеналта на домакините. Ивайло Димитров засече с глава и опъна мрежата за 0:1. В 49-ата минута Владислав Узунов опита топовен изстрел отдалеч, Петков с котешки рефлекс изби в корнер. Девет минути по-късно гостите покачиха резултата. Сердер Сердеров с плътен шут от границата на наказателното поле простреля безпомощния Банков за 0:2!

В 63-ата минута нов гол отчая съвсем Локомотив. Петко Христов изведе с перфектен пас Димитров зад защитата на Локомотив. Косъма с левия крак хладнокръвно стреля покрай Банков за 0:3.

Реваншът е на 22 май на Националния стадион “Васил Левски”.

ЛОКОМОТИВ – СЛАВИЯ 0:3
0:1 Ивайло Димитров (45), 0:2 Сердер Сердеров (58), 0:3 Ивайло Димтров (63)

Срещата по минути:
1 – Начало на мача!
7 –  Гол за Славия не бе зачетен заради засада на Сердеров.
20 –  Опасен удар на Велев, но топката минава покрай вратата на домакините.
45 –  ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! Ивайло Димитров засича центриране на Минчев.
45+1 – Край на първата част!
—————————–
46 – Начало на второто полувреме.
49 – Топовен изстрел отдалеч на Владислав Узунов, Георги Петков с котешки рефлекс изби в корнер.
58- ГОООЛ  за Славия! Сердер Сердеров с плътен шут от границата на наказателното поле простреля безпомощния Банков за 0:2!
63 –
ГОООЛ за Славия! Петко Христов извежда с перфектен пас Димитров зад защитата на Локомотив. Косъма с левия крак хладнокръвно стреля покрай Банков за 0:3!

90+3 – Край на мача

Локомотив: 91. Николай Банков, 33.Стефан Цонков, 5.Мартин Кавдански, 6.Атанас Фиданин, 27.Игор Джоман (64 – 22.Карл Мадианга), 23.Владислав Узунов, 38.Аристоте Фунду, 14.Рихави Кифуети (65 – 77.Любомир Генчев), 28.Мохамед бен Отман (75-10.Бедри Рюстемов), 23.Юлис Ндонг , 4.Николай Христов
Резерви: 1.Стефано Кунчев, 37.Венцислав Керчев, 77.Любомир Генчев, 11.Красен Трифонов, 22.Карл Мадианга, 10.Бедри Рюстемов, 8.Милен Желев
Треньор: Ал. Димитров

Славия: 1.Георги Петков, 66.Абуд Омар, 21.Георги Пашов, 13.Стефан Велков, 15.Петко Христов, 17.Стефан Велев,73.Иван Минчев (59 – 35.Георги Йомов), 27.Емил Мартинов, 8.Божидар Васев (70 – 19.Калоян Кръстев), 9.Сердер Сердеров (79 – 24.Китан Василев), 14.Ивайло Димитров
Резерви: 13.Maрио Кирев, 18.Данил Майков, 4.Андреа Христов, 10.Янис Карабельов, 24.Китан Василев, 19.Калоян Кръстев, 35.Георги Йомов
Треньор: Златомир Загорчич