Съдия от срамна загуба на националите свири на Ботев (Пловдив)

УЕФА назначи познат на България полски рефер за гостуването на Ботев (Пловдив) на Бейтар (Йерусалим) в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Срещата, която ще се играе на 13 юли (четвъртък) от 21:00 часа беше поверена на 30-годишния Бартош Франковски.БЛИЦ.СПОРТ

Франковски свири мачове в полския елит от 2011 година, а от началото на 2014 година е международен съдия. Той е ръководил и два мача на българския национален отбор. На 7 февруари 2015 година свири нулевото ни равенство като гост на Румъния в контрола, а 3 юни 2016 година е съдия при срамната загуба на „лъвовете“ с 2:7 от Япония на „Кирин Къп“.

Асистенти на Бартош Франковски на стадион „Ха Мошава“ в Петах Тиква ще бъдат сънародниците му Якуб Винклер и Марцин Бонек. За четвърти рефер е определен Кжищоф Якубик.