България загуби от Аржентина в първия си мач без Стойчев

България загуби от Аржентина с 1:3 гейма в първия си мач без Радостин Стойчев и Матей Казийски.

Това се случи в първата среща от група “D” на втория турнир от груповата фаза на Световната лига, който се провежда в Буенос Айрес.SPORTNI.BG

Домакините от Аржентина спечелиха съответно с 25:22, 24:26, 25:21 и 25:17 в отделните части.

От състава на “лъвовете” отсъстваха още капитанът Владимир Николов, титулярният разпределител Андрей Жеков, центърът Николай Николов, посрещачът Тодор Алексиев и либерото Теодор Салпаров.

Мачът започна добре за родните ни национали, които успяха да поведат с 1:3 след отлична игра на Тодор Скримов и Георги Братоев.

Факундо Конте успя да компенсира това изоставане и изравни още при 3:3, след което аржентинците поведоха при 7:6, а първото техническо прекъсване дойде при 8:7.

След него България отново излезе напред след точки на Теодор Тодоров и Цветан Соколов.

“Лъвовете” успяха да дръпнат до 9:13, но домакините набързо наваксаха и дори обърнаха за второто техническо прекъсване, което дойде при 16:15.

Разликата в полза на “гаучосите” вече беше три точки при 21:18, която се запази и до 23:20. В крайна сметка Аржентина затвори гейма при 25:22.

Втората част започна във формата “точка за точка” до 3:3, след което националите на България дръпнаха с две точки. Домакините обаче изравниха при 6:6 и подобно на първия гейм първото техническо прекъсване дойде при 8:7 в полза на “гаучосите”.

Аржентинците увеличиха с малко разликата си при 13:11, но последва изравняване при 14:14.

Второто техническо прекъсване обаче дойде отново с преднина за домакините – 16:14.

След него българите, благодарение на някои ценни съвети на Найден Найденов успяха да изравнят при 19:19 и дори поведоха при 19:21 след отлични атаки на Скримов.

След две спорни съдийски отсъждания резултатът се изравни, но България бъро си върна преднината при 22:24.

Аржентина успя да изравни чрез Федерико Перейра, но тогава Цветан Соколов и Виктор Йосифов се погрижиха за това да сложат край на този гейм в полза на България.

В третата част “лъвовете” поведоха с 2:4 и 4:7 след точки на Валентин Братоев и Цветан Соколов.

Първото техническо прекъсване дойде при 4:8, а разликата от четири точки се запази до 7:11.

“Гаучосите” намалиха до 9:11, а малко по-късно изравниха при 14:14.

Второто прекъсване отново дойде при преднина за домакините, макар и минимална – 16:15.

След него разликата се увеличи до 20:17 и се запази до 23:20, а в самия край аржентинците затвориха гейма при 25:21.

Четвъртата част започна, протече и свърши възможно най-добре за домакините. Те поведоха с 6:3 след блестяща игра на Иван Кастелани и Факундо Конте и първата пауза дойде при 8:4.

Разликата продължи да се увеличава, като мина през 11:5, 14:7, запази се до 16:9 и нарасна до 20:11.

Сякаш сведоха глави българите и прецениха, че нямат шанс в тази среща. Това пък се видя добре дошло за Конте, Поглажан, Кастелани и компания, които в крайна сметка приключиха мача с 25:17 точки в последната част и 3:1 гейма.

Ето и съставите на двата тима:

Аржентина: Лусиано Де Чеко, Пабло Крер,  Федерико Перейра, Себастиан Соле, Родриго Кирога, Факундо Конте – Алексис Гонзалес-либеро

Старши-треньор: Хавиер Вебер.

България: Георги Братоев, Валентин Братоев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров – Владислав Иванов-либеро

Старши-треньор: Найден Найденов