Ботев пак не победи, Етър изпусна „канарчетата“ (ВИДЕО)

Ботев (Пловдив) записа четвърти пореден мач без победа в Първа лига. Носителят на Купата и суперкупата на България направи 1:1 като гост на Етър във Велико Търново.БЛИЦ.СПОРТ

Фернандо Виана вкара попадението за „канарчетата“ в 9-ата минута. Бразилецът бе изведен сам срещу вратаря при многоходова атака, първият му удар бе блокирам, но при добавката кълбото влезе в мрежата.

Етър отвърна с попадение на Бадара в средата на първото полувреме. Нападателят засече с глава центриране на Сашо Александров и направи 1:1.

През второто полувреме ситуациите пред двете врати бяха много малко. Домакините обаче може да съжаляват за пропуснатата победа. Иван Стоянов удари греда, а други два негови удара бяха много близо до целта.

Етър пък записа четвърти пореден мач без поражение. „Виолетовите“ са на седмо място с 9 точки. Ботев заема 10-о място с 5 точки

Етър – Ботев 1:1
0:1 Фернандо Виана (9), 1:1 Бадара (31)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
9- ГОЛ ЗА БОТЕВ! “Канарчетата” направиха многоходова атака, при която Виана бе изведен сам срещу вратаря Иванов. Първият удар на бразилеца бе избит от стража на домакините, но при добавката Виана не сгреши!
14- Бадара стреля с глава, но Кайзер е на мястото си и лови.
31 –  ГОЛ ЗА ЕТЪР! Бадара с глава засече центриране на Сашо Александров и изравнява резултата!
45- Край на първото полувреме
__________________________________
46- Начало на второто полувреме
49- Димо Атанасов проби отляво, центрира, а чакащият пред вратарското поле Иван Стоянов засече от движение, но топката профуча покрай вратата
65- Коварен изстрел на Иван Стоянов. Вратаря на Ботев улови топката
68- Страхотен удар на Бризола от ъгъла на наказателното поле, но топката профуча покрай вратата
83- Опасен удар от пряк свободен удар на Неделев, но топката е право в ръцете на вратаря
88- Греда! Иван Стоянов стреля мощно от фаул, топката се удари в играч от стената, след което последва и намеса на Кайзер, за да се удари кълбото в напречната греда
90+3- Край на мача!

ЕТЪР: 29.Христо Иванов, 4.Иван Скерлев, 25.Александър Александров, 88.Йордан Апостолов, 8.Румен Руменов, 22.Димо Атанасов, 17.Чавдар Ивайлов (70-6.Джихат Кямил), 15.Иван Вълчанов (90-91.Цветомир Тодоров), 20.Яни Пехливанов, 89.Самб Бадара (79-9.Иван Петков),  73.Иван Стоянов
Резерви: 33.Цветомир Цанков, 5.Георги Сърмов, 6.Джихат Кямил, 7.Мартин Станкев, 91.Цветомир Тодоров, 20.Тодор Колев, 9.Иван Петков
Треньор: Иван Вутов

90′ Край на мача.

БОТЕВ: 1.Даниел Кайзер, 70.Пламен Димов, 18.Радослав Терзиев, 23.Йордан Минев, 2.Цветомир Панов, 17.Лъчезар Балтанов, 10.Серкан Юсеин, 7.Фелипе Бризола (73-11.Тони Тасев), 8.Тодор Неделев, 9.Фернандо Виана(90-24.Лазар Марин), 29.Дуде Ндонгала (57-25.Крум Стоянов)
Резерви: 99.Иван Чворович, 25.Крум Стоянов, 24.Лазар Марин, 5.Кристиан Димитров, 14.Меледже Омнебес, 6.Алваро Юлиано, 11.Тони Тасев
Треньор: Николай Киров